تداوم تعطیلی دولت آمریكا عواقب جدی برای اقتصاد این كشور دارد

تداوم تعطیلی دولت آمریكا عواقب جدی برای اقتصاد این كشور دارد

به گزارش لباس نو موسسه رتبه بندی فیچ اخطار داد تداوم تعطیلی دولت آمریكا برروی بحران بدهی این كشور پیامد منفی خواهد داشت.


به گزارش لباس نو به نقل از سی ان بی سی، بدهی آمریكا هم اكنون معادل ۲۲ تریلیون دلار است كه بالاترین میزان بدهی در میان كشورهای جهان به حساب می آید. تعطیلی دولت آمریكا در شرایطی وارد نوزدهمین روز خود شده است كه مقامات دولت ترامپ كماكان برای تامین بودجه مورد نیاز برای ساخت دیوار مرزی با مكزیك اصرار دارند.
جیمز مك كورمك - مدیر موسسه فیچ - در همین رابطه اظهار داشت: اگر تعطیلی دولت تا یكم مارس ادامه داشته باشد، سقف بدهی به مشكل بزرگی تبدیل خواهد شد و در روند تصویب بودجه اختلال تولید خواهد شد.
موسسه استاندارد اند پورز هم برای اولین بار در پنج سال گذشته، رتبه اعتباری دولت آمریكا را به ای منفی تنزل داده است. مك كورمك اضافه كرد: اگر به آمار و ارقام نگاه كنید، می بینید كه سطوح بدهی در حال افزایش هستند و بار بدهی تا یك دهه آینده بر مسیر اقتصاد آمریكا سایه افكنده است.
سقف بدهی مجاز تا دوم مارس، معادل ۲۲ تریلیون دلار تعیین شده است كه اندكی كمتر از بدهی كنونی است و درصورت رسیدن بدهی دولت به ۲۲ تریلیون دلار، كنگره باید درباره سقف بدهی جدید تصمیم گیری كند.1397/10/20
13:31:29
5.0 / 5
4563
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس نو