معاون وزیر اقتصاد:

باقیمانده سهام دولت در سه بانك در چارچوب دارا سوم عرضه می شود

باقیمانده سهام دولت در سه بانك در چارچوب دارا سوم عرضه می شود

به گزارش لباس نو معاون بیمه و بانك وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: باقی مانده سهام دولت در سه بانك ملت، تجارت و صادرات در چارچوب صندوق دارا سوم به مردم عرضه می شود.به گزارش لباس نو به نقل از بازارسرمایه، عباس معمارنژاد در مورد اینکه آیا مقرر است باقیمانده سهام دولت در سه بانک ملت، تجارت و صادرات در چارچوب صندوق دارا سوم به مردم عرضه گردد، تصریح کرد: بله همین طور است. باقیمانده سهام دولت در این بانک ها در چارچوب صندوق دارا سوم عرضه می شود و الان این طرح در مرحله دریافت مصوبه دولت می باشد که پس از تصویب، چگونگی عرضه این سهام مشخص می شود.
معاون بیمه و بانک وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد اینکه ارزش باقیمانده سهام دولت در سه بانک چقدر است، اظهار داشت: به قیمت امروز بورس ارزش این سهام ۲۴ هزار میلیارد تومان است که مقرر است در چارچوب دارا سوم و از راه بورس اوراق بهادار تهران به مردم عرضه شود.
بر اساس این گزارش، در جهت واگذاری تصدی های دولت به مردم و قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ سهام سه بانک ملت، تجارت و صادرات از راه سهام عدالت به مردم واگذار شده بود و هنوز سهم دولت در هر یک از این بانک ها حدود ۲۰ درصد باقی مانده بود که مقرر شد دولت باقیمانده این سهام را به مردم عرضه کند، اما با وجود اینکه باقیمانده این سهام در چارچوب صندوق قابل معامله بورسی (ETF) یا همان دارا یکم امسال عرضه شد، همه این سهام به فروش نرسید و از حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان ارزش سهام دولت حدود ۶، ۷۰۰ میلیارد تومان به مردم عرضه شد و باقیمانده سهام نزد دولت ماند.
اکنون دولت می خواهد باقیمانده سهام خویش را در این بانک که به حدود ۲۴ هزار میلیارد رسیده، در چارچوب صندوق دارا سوم و از راه بورس به مردم ارائه نماید.


منبع:

1399/07/23
23:57:56
5.0 / 5
1986
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , صندوق , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لباس نو