رئیس سازمان ایزو خواستار شد

انجام تعهدات برای پشتیبانی از كشورهای در حال توسعه

انجام تعهدات برای پشتیبانی از كشورهای در حال توسعه

لباس نو: رئیس سازمان ایزو با تاكید بر اهمیت ظرفیت سازی در تقویت كشورهای در حال توسعه عضو ایزو، از مقامات ارشد ایزو، خواست تا تعهدات خود برای پشتیبانی از كشورهای در حال توسعه را ادامه دهند.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، رئیس سازمان ایزو در پنجاه و چهارمین نشست بین المللی کمیته کشورهای در حال توسعه ایزو، بر اهمیت برنامه عملیاتی کشورهای در حال توسعه در سال های ۲۰۲۱-۲۰۲۵ تاکید کرد و به سخنان خود در زمینه توانمندسازی و ظرفیت سازی در کشورهای در حال توسعه و مشارکت اثربخش آنها در فعالیتهای بین المللی، ادامه داد.
در این جلسه نیره پیروزبخت - رئیس سازمان ملی استاندارد ایران - سودابه یحیی زاده - معاون تدوین و ترویج استاندارد - فرحناز قلاسی - مدیر کل دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی - مژده روشن طبری - مشاور رئیس و برخی از کارشناسان سازمان حضور داشتند.
مژده روشن طبری، رئیس جدید کمیته DEVCO در این نشست با آرزوی موفقیت برای همه کشورها خواهان همکاری صمیمانه میان کشورهای در حال توسعه به منظور پیشبرد اهداف و اجرایی شدن برنامه های کمیته شد و تصریح کرد: در خلال دوره کاری خود بعنوان رئیس کمیته کشورهای در حال توسعه در جهت تحقق اهداف کاری کمیته تلاش خواهد نمود.
گفتنی است، کمیته DEVCO دارای ۱۵۱ عضو از کشورهای جهان بوده که ایران هم یکی از اعضای فعال این کمیته است.
همینطور گزارشی از روند امور و اقدامات انجام شده در این کمیته توسط رئیس کنونی کمیته DEVCO خانم Lena Dargham عرضه شد. از مباحث مطروحه دیگر در این جلسه چگونگی تبدیل بحران به فرصت و توانمندسازی به منظور دستیابی به عملکرد بیشتر و درک معنایی کار بود.
منبع:

1399/08/11
14:19:31
5.0 / 5
1349
تگهای خبر: توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لباس نو