ایجاد ۱۴۵ فرصت شغلی برای كارآفرینان مقیم خارج در كشور

ایجاد ۱۴۵ فرصت شغلی برای كارآفرینان مقیم خارج در كشور

در برنامه همكاری با متخصصان و كارآفرینان ایرانی خارج از كشور طی 4 سال اخیر حدود 145 فرصت مطالعاتی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و شرایط برای استاد مدعو شدن آنها در كشور فراهم گشته است.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir) همچون برنامه های معاونت علمی برای همکاری با نخبگان و توانمندان ایرانی خارج از کشور طراحی و اجرا شده است.
در این برنامه در ۶ ماه ابتدای امسال، ۱۵۰ نفر جذب زیست بوم فناوری و نوآوری شدند.
هدف این برنامه استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی پژوهشگران و متخصصان ایرانی و برقراری ارتباط با مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور است؛ بدین جهت این برنامه با ایجاد شبکه گسترده ای از پایگاه های تخصصی شامل بهترین دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و شرکت های دانش بنیان کشور توسعه یافته است.
برمبنای آخرین آمارها تا حالا بیش از ۱۲۰ پایگاه تخصصی همکار به این برنامه پیوسته اند. در این برنامه تا حالا بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ همکاری موفق شامل پست داک، استاد مدعو، فرصت مطالعاتی، تاسیس شرکت و اشتغال در شرکتهای فناور ثبت شده است؛ همکاری هایی در مرز دانش که به توسعه علم و فناوری در داخل کشور، استفاده از تجارب ایرانیان مقیم خارج از کشور و بهره بردن از توانمندی های دیگر کشورها می انجامد.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این برنامه در تلاش است تا در قالب پشتیبانی از انجام پروژه های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، راه اندازی کسب وکارهای فناورانه، اشتغال در شرکت های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی به ارتباط موثر متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور کمک نماید.1399/08/24
14:31:01
5.0 / 5
1723
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , دانشگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس نو