وزیر راه و شهرسازی:

كوتاه تر شدن مسیر با شروع به كار آزادراه شرق اصفهان

كوتاه تر شدن مسیر با شروع به كار آزادراه شرق اصفهان

به گزارش لباس نو اصفهان وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه افتتاح آزادراه شرق اصفهان سبب كوتاه تر شدن مسیر شده و در مصرف سوخت و زمان صرفه جویی می شود، اظهار داشت: حجم آزادراه های كشور از 2100 كیلومتر آزادراه به حدود 3200 كیلومتر افزایش خواهد یافت.محمد اسلامی امروز (پنجشنبه_ ۲۹ آبان ماه) در آیین افتتاح پروژه آزادراه شرق اصفهان که به صورت ویدیو کنفرانس توسط رئیس جمهور در حال برگزاری است، اظهار نمود: در سطح کشور به شکل گسترده گام های موثری را در حمل و نقل برداشته ایم.

وی با اعلان اینکه حجم آزادراه های کشور از شروع دولت یازدهم تا اختتام دولت ۵۰ درصد افزایش یافته است، توضیح داد: حجم آزادراه های کشور از ۲۱۰۰ کیلومتر آزادراه به حدود ۳۲۰۰ کیلومتر افزایش خواهد یافت.

به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه امروز پنجشنبه قطعه مهم و اثرگذاری افتتاح می شود، اظهار داشت: آزادراه اصفهان در اصلی ترین مسیر قرار دارد و کامیون ها برای سفر به سمت جنوب کشور تا قبل از این باید یک ساعت و نیم در ترافیک می ماندند.

وی اشاره کرد: افتتاح آزادراه شرق اصفهان سبب کوتاه تر شدن مسیر شده و در مصرف سوخت و زمان صرفه جویی می شود که می تواند دستاورد بسیار خوبی باشد.

اسلامی با اعلان اینکه هر منطقه ای که عبور ۲۲۰ خودرو در روز دارد، باید در آن باند دوم ایجاد شود، اظهار داشت: این اتفاق از شروع دولت یازدهم از ۱۲ هزار کیلومتر پروژه آزادراهی، با شروع به کار این پروژه و همین طور پروژه ۹۷ کیلومتر استان هرمزگان و پروژه ۱۸ کیلومتری استان کرمان به ۱۸ هزار کیلومتر می رسد.

وی با اشاره به اینکه نکته مهم دیگر در دولت یازدهم و دوازدهم در بحث فرودگاه هاست، اضافه کرد: در طول این مدت جابجایی مسافر هوایی از ۵۷ میلیون مسافر به ۷۵ میلیون مسافر در سال رسیده و تا اختتام دولت و با شروع به کار فازهای جدید در ترمینال اصلی فرودگاه امام خمینی (ره)، ظرفیت جابجایی حمل و نقل هوایی در کشور به ۱۰۰ میلیون مسافر خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه سیستم های مجهز آسمان ایران را از شروع دولت تقویت کرده ایم، اظهار داشت: حجم ورودی های هوایی برای پروازهای عبوری ۴۰ درصد افزایش داشته و از حدود پذیرش ۹۰۰ فروند هواپیما در آسمان ایران در روز به ۱۸۰۰ فروند در روز افزایش یافته است.

منبع:

1399/08/29
12:20:17
5.0 / 5
1944
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لباس نو