عضو هیئت مدیره شركت فرودگاه و ناوبری هوایی ایران اعلام كرد؛

سرمایه گذاری ۲۶۵ میلیارد تومانی برای دو طرح فرودگاه شهیدبهشتی اصفهان

سرمایه گذاری ۲۶۵ میلیارد تومانی برای دو طرح فرودگاه شهیدبهشتی اصفهان

به گزارش لباس نو اصفهان عضو هیئت مدیره شركت فرودگاه و ناوبری هوایی ایران ضمن اشاره به اینكه فرودگاه اصفهان، فرودگاه جایگزین و احتیاطی پایتخت است، اظهار داشت: در مجموع برای پروژه های ترمینال پروازهای بین المللی و موتورخانه شماره دو آن و همینطور طرح توسعه و بهسازی پاركینگ هواپیماها آن ۲۶۵ میلیارد تومان هزینه شده است.علی رستمی امروز (پنجشنبه ۲۹ آبان ماه) در مراسم افتتاح دو پروژه فرودگاه اصفهان که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید، ضمن اشاره به جاذبه های گردشگری اصفهان در زمینه های تاریخی، طبیعی و ارزش ملی و فراملی آنها و توانمندی این استان در صنعت و اقتصاد، اظهار نمود: این خصوصیت ها سبب شده تا اصفهان از گذشته قطب صنعتی و گردشگری کشور محسوب شود.

وی اظهار داشت: براین اساس با دستور وزیر راه و شهرسازی برای افزایش ظرفیت و روان ساز ی پروازهای و ارتقا سطح خدمات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هواپیمایی ایران جهت توسعه خدمات رسانی به مردم و آماده سازی فرودگاه بعنوان یکی از زیرساخت های کشور و دوازه طلایی ورود به شهر و جذب توریست بین المللی و داخلی سعی کردیم.

به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه و ناوبری هوایی ایران ضمن اشاره به اهمیت فرودگاه اصفهان در کشور، خاطرنشان کرد: فرودگاه شهید بهشتی اصفهان فرودگاه جایگزین فرودگاه پایتخت به حساب می آید که راه اندازی و تکمیل پروژه ترمینال پروازهای بین المللی، راه اندازی و تکمیل موتورخانه شماره دو فرودگاه، و همینطور توسعه و بهسازی پارکینگ هواپیماها در این فرودگاه در دستور کار خود قرار گرفت.

وی ضمن اشاره به پروژه اول که ترمینال پروازهای بین المللی و موتورخانه شماره دو فرودگاه است، اظهار نمود: با اجرای این طرح ظرفیت ترمینال فرودگاه اصفهان در حوزه پروازهای بین المللی از ۶ هزار متر مربع به ۱۵ هزار متر مربع افزایش می یابد، یعنی ۹ هزار مترمربع توسعه ترمینال در پروازهای بین المللی داریم.

رستمی اضافه کرد: با اجرای این طرح ظرفیت فرودگاه ها در حوزه پروازهای بین المللی از ۲.۵ میلیون مسافر به ۳.۵ میلیون نفر مسافر افزایش می یابد.

وی افزود: پیش تر پروازهایی که در حوزه بین المللی در فرودگاه اصفهان انجام می شد ۲ پرواز در ساعت بود که با تکمیل ترمینال پروازهای بین المللی، به ۵ پرواز همزمان افزایش می یابد.

به گفته عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه و ناوبری هوایی ایران، این پروژه باعث ارتقا کیفی خدمات فرودگاهی برای مدیریت هوشمند، رعایت الزامات بین المللی برای ارتقا خدمات فرودگاهی می شود، همینطور با تجهیزات خوبی که در موتورخانه این ترمینال وجود دارد، ظرفیت تهویه مطبوع در داخل ترمینال افزایش می یابد.

وی خاطرنشان کرد: ارزش روز این پروژه ۱۸۸ میلیارد تومان است.

رستمی در ادامه به طرح توسعه و بهسازی پارکینگ هواپیماها در فرودگاه اصفهان اشاره نمود و اظهار داشت: با اجرای این طرح ظرفیت فرودگاه در حوزه پارکینگ ۱۰۰ درصد افزایش یافته است و این اتفاق دارای اهمیت در سطح ملی است چونکه فرودگاه احتیاطی در مرکز کشور است.

وی اظهار داشت: در مجموع برای پروژه هایی که امروز در فرودگاه اصفهان به بهره برداری رسید ۲۶۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

منبع:

1399/08/29
21:30:17
5.0 / 5
1746
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس نو