روزهای طلایی بازار نفت با خبر واكسن كرونا

روزهای طلایی بازار نفت با خبر واكسن كرونا

به گزارش لباس نو قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی به دنبال آزمایشهای موفق واكسنهای كووید ۱۹ و احیای تقاضا روند افزایشی داشته و در این بین خیلی از كارشناسان هم اعتقاد دارند كه روزهای طلایی در انتظار بازار نفت می باشد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، خوشبینی ها برای افزایش قیمت نفت تا آنجا پیش رفته که بانک بارکلیز ضمن اشاره به انتظارات برای محدودیت عرضه اوپک و متحدانش و توزیع واکسن کووید ۱۹ که تقاضا در نیمه دوم سال را تقویت می کند، پیشبینی قیمت نفت در سال ۲۰۲۱ را بدون تغییر حفظ کرد.
این بانک در یادداشتی اعلام نمود احتمال عرضه واکسنهای کارآمد در کوتاه مدت نقطه عطفی برای تقاضا برای نفت خواهد بود و امکان دارد به احیای اقتصادی پایدارتر منتهی شود. بارکلیز پیش بینی نمود میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت به ۵۳ دلار و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا به ۵۰ دلار در سال ۲۰۲۱ می رسد.
در این رابطه مرتضی بهروزی فر - کارشناس ارشد حوزه انرژی به ایسنا اظهار داشت: اگر یک واکسن موثر یافت شود که بتوان در کل دنیا آنرا توزیع کرد و چاره ای برای واکسن کرونا باشد، مسلما به سادگی بازار نفت به شرایط سابق بازمیگردد به صورتی که می توان انتظار داشت در کمتر از شش ماه بازار نفت به شرایط عادی بازگردد.
وی با تکیه بر اینکه هم اکنون میزان مصرف فراورده های نفتی در بخش حمل و نفل در کل دنیا کاهش محسوسی یافته است، خاطرنشان کرد: حتی می توان تصور کرد که به علت تقاضای انباشته شده شاید شاهد جهش مصرف هم باشیم و می توان امیدوار بود که در کوتاه مدت وضعیت بازار نرمال شد.
این کار شناس حوزه انرژی اظهار نمود: در این بین اما مسئله این است که واکسن چه زمانی به دست کل دنیا می رسد و می تواند درمانی بر شرایط فعلی شود. با این وجود صرف خبر کشف واکسن اتفاقات مثبتی را در بازار نفت رقم زده است و به نظر می آید که شرایط پیش رو مطلوب باشد.1399/09/03
15:34:36
5.0 / 5
1265
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , دلار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لباس نو