مدیرعامل دفتر نظارت بر مقررات فرودگاهی:

ایمنی آتش نشانی در فرودگاه های ایران استاندارد بین المللی دارد

ایمنی آتش نشانی در فرودگاه های ایران استاندارد بین المللی دارد

لباس نو: مدیرعامل دفتر نظارت بر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اظهار داشت: اگر ایمنی آتش نشانی های ما استانداردهای بین المللی را نداشته باشند، فرودگاه ها عملا نمی تواند فعالیت كنند و كلیه پروازها كنسل خواهد شد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، فرشید گلیج امروز (دوشنبه) در حاشیه ی برگزاری مانور امداد و نجات در فرودگاه شهیدهاشمی نژاد مشهد اظهار نمود: تجهیزات ایمنی آتش نشانی ما از پیشرفته ترین خودروهای ایمنی آتش نشانی كه در دنیا وجود دارد، استفاده می نمایند كه شركت فرودگاه ها این خودروهای پیشرفته را برای فرودگاه های بین المللی خریده است.
وی اشاره كرد: سالانه، تقویم برگزاری تمرین دو سالانه طرح اضطراری كه گردنگیر سازمان هواپیمایی كشوری و بین المللی است را داریم كه امسال برای ۱۷ فرودگاه برنامه ریزی شده و تا امروز یازدهمین تمرین دوسالانه طرح اضطراری انجام شده است.
مدیرعامل دفتر نظارت بر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اضافه كرد: نتیجه هر تمرین این است كه هنگام سانحه واقعی خیلی از خطاهایی كه بدیهی و حرفه ای است را می توان پوشش داد و ما هماهنگی فرماندهی و ارتباطات را دنبال می نماییم.
گلیج عنوان كرد: خیلی از سوانحی كه در فرودگاه مشهد در سنوات قبل اتفاق افتاده، سبب شده روزبروز هماهنگی ها بیشتر و بهتر شود اما این طور نیست كلا ضعفی وجود نداشته باشد.
وی ابراز كرد: ارزیاب هایی از سازمان هواپیمایی كشور و شركت فرودگاهها اینجا حضور دارند، تمام نقاط ضعف و قوت را بررسی می كنند و برای این فرودگاه و فرودگاه های بعدی دیكته می نماییم كه اتفاق به خصوصی هنگام سانحه واقعی برای مردم پیش نیاید.
مدیرعامل دفتر نظارت بر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل افزود: برای اعلام دقیق نظرات در مورد این مانور باید نظرات ارزیاب های حاضر را دریافت نماییم و پس از بررسی نتایج نهایی ۱۵ روز دیگر برای فرودگاه ها ارسال میگردد تا اعلام كنند. به هر حال كلیت ماجرا این است كه هر تمرینی خوب است و اگر این تمرین هر دو یا سه هفته تكرار شود مطمئنا تمام نیروها بهتر عمل خواهند كرد.
گلیج درباب برگزاری مانور بعدی اظهار داشت: مانور بعدی در فرودگاه بین المللی بندرعباس برگزار می شود كه فرایند این مانور برنامه ای ۹۰ روزه دارد و مقرر است تا ۲۵ روز دیگر در بندرعباس اجرا شود.
وی افزود: فرودگاه ها تجهیزات امدادی را از یگان هایی كه قانون برای آنها تعریف كرده دریافت می كنند ولی در بحث امداد و نجات اولیه، ایمنی آتش نشانی ما حرف اول را می زند و حتی سازمان ها در خساراتی كه اتفاق می افتد به ما كمك می كنند.1397/11/01
14:08:57
5.0 / 5
4380
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لباس نو