استاندار بوشهر:

صنایع پایین دستی گاز در شهرك های صنعتی ایجاد شود

صنایع پایین دستی گاز در شهرك های صنعتی ایجاد شود

بوشهر استاندار بوشهر با تاكید بر توسعه صنایع پایین دستی گاز در مناطق زیرمجموعه پارس جنوبی اظهار داشت: صنایع پایین دستی گاز در شهرك های صنعتی ایجاد شود كه لازمه آن توسعه این شهرك ها در شهرستان های استان است.


عبدالکریم گراوند در جلسه کارگروه امور زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت ها در اجرای طرح های اشتغال زایی و سرمایه گذاری اظهار نمود: طرح های پرورش آبزیان، دام و طیور، مجتمع های خدمات و رفاهی در این نشست مورد بررسی قرار گرفت که نشان از توسعه سرمایه گذاری در استان بوشهر است.
وی، با تاکید بر توسعه شهرک ها و نواحی صنعتی در شهرها و روستاهای استان بوشهر اضافه کرد: نقاطی که ظرفیت ایجاد واحدهای صنعتی دارند در کارگروه تخصصی معاونت امور عمرانی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، صمت، جهاد کشاورزی و امور اراضی باید مورد بررسی قرار بگیرد.
استاندار بوشهر با اشاره به نقش مهم شهرک ها و نواحی صنعتی در اشتغال زایی، توسعه صنایع و افزایش راندمان اشاره کرد: راه اندازی شهرک صنعتی در محدوده های بنک و کنگان مورد تاکید است که برای تحقق این مهم کارگروه ویژه تشکیل می شود.
گراوند با تاکید بر واگذاری ۸۸ هکتار برای ایجاد شهرک صنعتی در محدوده یاد شده اظهار داشت: باتوجه به اجرای طرح های بالادستی صنایع گاز در منطقه پارس جنوبی، توسعه صنایع پایین دستی در شهرستان های مختلف استان بوشهر لازم است.
وی، صنایع پایین دستی گاز و پتروشیمی را از نظر زیست محیطی سالم تر از دیگر صنایع دانست و اشاره کرد: اجرای این طرح ها ضمن اشتغال زایی در مناطق، رفاه و آسایش بیشتری برای مردم فراهم می آورد.
استاندار بوشهر لازمه توسعه صنایع پایین دستی گاز را ایجاد شهرک ها و نواحی صنعتی دانست و بیان کرد: باید شهرک های صنعتی در نقاط مختلف استان بوشهر خصوصاً شهرستان های همجوار پارس جنوبی توسعه یابد.
گراوند با اعلان اینکه استان بوشهر نباید از ظرفیت های صنایع پایین دستی محروم شود، اشاره کرد: در این راستا باید شهرک ها و نواحی صنعتی در کنگان، دیر و مناطق دیگر استان بوشهر ایجاد و شهرک صنعتی صنایع پایین دستی گاز و مجتمع های پتروشیمی ایجاد شود.
وی، با اشاره به اینکه توسعه صنایع پایین دستی به نفع استان بوشهر است، اضافه کرد: جنوب استان بوشهر دارای ظرفیت های بالایی در عرصه صنایع گاز و پتروشیمی است که باید از این ظرفیت برای توسعه صنایع پایین دستی بهره برد.
منبع:

1399/09/05
13:33:16
5.0 / 5
1821
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس نو