در گزارش لباس نو عنوان شد:

248 هزار سهامدار عدالت سفارش فروش را لغو كردند

248 هزار سهامدار عدالت سفارش فروش را لغو كردند

به گزارش لباس نو مدیرعامل شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از آغاز فروش بلوكی سهام عدالت آگاهی داد و اظهار داشت: 248 هزار نفر از سهامداران سفارش فروش سهام عدالت را لغو كردند.


حسین فهیمی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب آخرین وضعیت فروش سهام عدالت از طرف سهامداران اظهار داشت: برمبنای آخرین آمار، ۴ میلیون و ۳۱ هزار نفر سفارش فروش سهام عدالت خودرا تکمیل کردند که از این مقدار، ۳ میلیون و ۲۳۶ هزار نفر وجه خودرا دریافت کرده و مابقی نیز در پروسه فروش قرار دارند. مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اضافه کرد: همین طور با امکان جدیدی که برای سهامداران عدالت فراهم گشته است، ۲۴۸ هزار نفر سفارش فروش خودرا لغو کرده اند؛ اما باید اظهار داشت که در مجموع از شروع آزادسازی سهام عدالت، ۱۳ هزار و ۲۹۱ میلیارد تومان وجه فروش سهام عدالت به حساب سهامداران واریز شده است. ۴میلیون و ۳۱ هزار نفر سفارش فروش سهام عدالت خودرا تکمیل کردند که از این مقدار، ۳ میلیون و ۲۳۶ هزار نفر وجه خودرا دریافت کرده و مابقی نیز در پروسه فروش قرار دارند وی درباب الزام به فروش بلوکی سهام عدالت اشاره کرد: پس از شرایطی که در بازار سهام در اواخر مردادماه امسال به وجود آمد، شورای عالی بورس و اوراق بهادر تصمیم گرفت برای حفاظت از دارایی سهامداران، فروش سهام عدالت به صورت بلوکی و یک جا صورت گیرد که این رویه همچنان ادامه دارد.

فهیمی در عین حال درباب تفکیک سهامداران سهام عدالت استان تهران و البرز نیز اظهار داشت: تفکیک سهامداران سهام عدالت استان تهران و البرز در شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام شده و الان در انتظار صدور مجوز از ثبت شرکتها برای اقدامات لازم بمنظور درج نماد این دو شرکت در بورس اوراق بهادار تهران هستند. از شروع آزادسازی سهام عدالت، ۱۳ هزار و ۲۹۱ میلیارد تومان وجه فروش سهام عدالت به حساب سهامداران واریز شده است سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت با اعلان اینکه معاملات ۱۸ شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در بازار سرمایه انجام می شود، گفت: هفته گذشته معاملات شرکت های سرمایه گذاری استان های سیستان و بلوچستان، همدان، لرستان، گیلان، کردستان و آذربایجان شرقی در بورس تهران شروع شد. وی درباب آخرین وضعیت برگزاری مجامع الکترونیک شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت اشاره کرد: اقدامات لازم برای برگزاری مجامع الکترونیک شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت خراسان شمالی، خراسان جنوبی، اصفهان، قم و کردستان در حال انجام می باشد تا مجامع الکترونیک این شرکت به زودی اجرا شود. با امکان جدیدی که برای سهامداران عدالت فراهم گشته است، ۲۴۸ هزار نفر سفارش فروش خودرا لغو کرده اند بگفته فهیمی، به دنبال مرحله دوم طرح آزادسازی سهام عدالت که آزادسازی شرکت های سرمایه گذاری استانی در تمام استان های کشور با حدود ۳۰ میلیون سهام دار سهام عدالت را هدف گرفته و از ۱۸ تیر ۹۹ آغاز شد، عملیات ثبت و سپرده گذاری سهامداران سهام عدالت که با ماندن در روش غیرمستقیم، سهامدار یکی از شرکت های سرمایه گذاری استانی هستند، انجام شده و دارایی آنها تخصیص یافته است. وی گفت: به این ترتیب، نمادهای معاملاتی این شرکتها به تدریج و برمبنای شرایط بازار با حفظ حقوق و منافع سهامداران در بورس تهران گشایش یافته و امکان معامله آنها نیز فراهم می شود.


منبع:

1399/09/09
12:20:14
5.0 / 5
1217
تگهای خبر: فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس نو