معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی خبر داد:

كمك ۲۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه بخش اشتغال كردستان

كمك ۲۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه بخش اشتغال كردستان

به گزارش لباس نو کردستان معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: 130 میلیارد تومان از این مقدار تسهیلات در بخش اشتغال پایدار روستایی و 70 میلیارد تومان نیز با نرخ 10 درصد در بخش اعتبارات بین المللی به این استان تخصیص داده شده است.


عیسی منصوری امروز چهارشنبه (۳ دی ماه) در نشست کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری و سیزدهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر استان کردستان با اشاره به تسهیلات حوزه روستایی اظهار نمود که برای افزایش هزینه ها در سال ۹۷ مصوبه صندوق توسعه ملی را داریم که امکان افزایش سرمایه گذاری تسهیلات به میزان ۴۰ درصد وجود داشته است.
وی ادامه داد: در دستور جلسه آینده هیئت امنای صندوق توسعه ملی بحث متمم افزایش سرمایه گذاری تسهیلات ۴۰ درصدی تا آخر سال ۹۹ وجود دارد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: در این متمم بحث امهال و افزایش دوره مشارکت به سبب افزایش هزینه و عدم تکمیل پروژه نیز گنجانده شده است.
وی عنوان کرد: تا حدی که بتوانیم در قالب منابع ملی به کردستان کمک خواهیم کرد و سهمیه خاصی برای این استان در نظر گرفته می شود.
منصوری افزود: از مدیران ارشد استانی تقاضا داریم که بر پرداخت تسهیلات نظارت داشته باشند و سیستمی جهت بررسی موردی پرونده ها راه اندازی کرده ایم برای اینکه باتوجه به شرایط موجود بخش خصوصی دیگر تحمل فشار را ندارد.
وی با اشاره به اهمیت آموزش مهارتی روستائیان اشاره کرد: منابع یک هزار میلیاردی برای آموزش مهارتی روستائیان پیشنهاد شد که کردستان می تواند بعنوان استان الگو دراین زمینه فعالیت کند.
معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: افراد با دیدن آموزش های خاص و استفاده از اساتید داخلی و خارجی می توانند کار و کاسبی خودرا راه بیاندازد.
وی اظهار نمود: متناسب با هر استان و شهرستان کتابی از رسته های آموزشی و شغلی اولویت دار تدوین شده است.
منصوری اضافه کرد: کاری که در طرح تکاپو در بخش آی تی و آی سی تی در کردستان صورت گرفت در کشور نظیر ندارد و این از قابلیت های استان بوده است.
وی اشاره کرد: ورود صرف تسهیلات به بخش کشاورزی و سنتی برای ایجاد اشتغال کارساز نخواهد بود بلکه باید در کنار این مهم باید به صنایع و کسب وکارهای جدید توجه کرد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: ۱۳۰ میلیارد تومان از این مقدار تسهیلات در بخش اشتغال پایدار روستایی و ۷۰ میلیارد تومان نیز با نرخ ۱۰ درصد در بخش اعتبارات بین المللی به این استان تخصیص داده شده است.
وی افزود: کردستان در جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در چهار دوره گذشته عملکرد موفقی داشته و برای مرحله پنجم نیز ۶۰۰ میلیارد تومان برای این استان در نظر گرفته شده است.
منصوری اشاره کرد: جوانانی در این حوزه در حال کار هستند و باوجود اینکه هیچ نیازی به دریافت تسهیلات ندارند کارهای بزرگی انجام داده اند اما مسئولان کردستانی نه فقط حمایتی نکردند حتی حاضر نیستند مکانی را به صورت رایگان به این جوانان سرمایه گذار واگذار کنند ضمن اینکه آنان را از محلی که در اختیار داشتند نیز بیرون کرده اند.
وی در پایان تصریح کرد: با توجه به این که سرانه اشتغال ۱۵۰ میلیون تومان است و در بانک ها برای ایجاد هر شغل به طور متوسط ۷۰ میلیون تومان پرداخت می شود می توان نتیجه گرفت این سرانه مناسب می باشد و باید هم به تولید و هم اشتغال توجه داشت.
منبع:

1399/10/03
22:07:34
5.0 / 5
1483
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , تولید , صندوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لباس نو