فرهنگی در جمع خبرنگاران:

مجلس مصوبه ای برای دریافت مالیات از تراكنش های مالیاتی نداشته است

مجلس مصوبه ای برای دریافت مالیات از تراكنش های مالیاتی نداشته است

به گزارش لباس نو سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که مجلس شورای اسلامی هیچ مصوبه ای درباره دریافت مالیات از تراکنش های بانکی نداشته است و این مورد صرفاً دیدگاه و اظهارنظر بعضی از نمایندگان است.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، محمدحسین فرهنگی در نشست خبری اظهار نمود: بارها گفته شده که دیدگاه ها و پیشنهادات نمایندگان و حتی گزارشات کمیسیون ها پیش از تصویب در صحن نباید بعنوان مصوبه مجلس شورای اسلامی تلقی شود.
وی افزود: مطلبی در فضای مجازی در رسانه های مختلف و حتی برخی از رسانه های مکتوب منعکس شده که گویی مجلس شورای اسلامی تصویب کرده که از تراکنش های بانکی مالیات گرفته شود چنین چیزی در مجلس شورای اسلامی تصویب نشده است.
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی باردیگر تصریح کرد: طرح دیدگاه ها و نظرات در مجلس چه در چارچوب اظهارنظر و چه مصوبات و کمیسیون و یا مذاکرات در صحن علنی تا وقتی که تصویب نشده است صرفاً اعلام نظر شخصی به حساب می آید البته که قانون اساسی اعلام دیدگاه ها را به رسمیت شناخته و همه نمایندگان می خواهند دیدگاهشان را بیان کنند. وقتی موضوعی در مجلس شورای اسلامی تصویب گردید و به تصویب شورای نگهبان رسید آن موقع اجرایی می شود بنابراین باردیگر تاکید می کنم که مجلس مصوبه ای درباره دریافت مالیات از تراکنش های بانکی نداشته است.
به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، روز گذشته حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که دریافت مالیات یک در هزار از تراکنش های بالاتر از ۱۰ میلیون تومان صرفاً یک ایده است.1399/10/08
13:00:10
5.0 / 5
1068
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لباس نو