نصب پمپ های فشار قوی شیرین ساز آب دریا در سواحل جنوبی كشور

نصب پمپ های فشار قوی شیرین ساز آب دریا در سواحل جنوبی كشور

به گزارش لباس نو آب آشامیدنی مورد نیاز جزایر هرمز و ابوموسی توسط پمپ های فشار قوی شیرین ساز آب دریا که از جانب شرکتهای دانش بنیان طراحی شدند، تأمین می شود.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، با امضای تفاهم نامه سه جانبه میان کارگروه تخصصی توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دو شرکت دانش بنیان و طی قراردادی با مرکز طرح های کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مقرر شده است که ۸ پمپ فشار قوی شیرین ساز آب دریا در سواحل کشور نصب و راه اندازی شود.
بر همین مبنا دو پمپ در جزیره هرمزگان و یک پمپ در جزیره ابوموسی برای تست های نهایی جایگزین نمونه های خارجی در عملیات نمک زدایی شده است.
این پمپ ها توسط شرکتی مستقر در پارک علم و فناوری خراسان طراحی و در اختیار صنعت قرار داده شده است. پیش از این، پمپ های فشار قوی شیرین ساز آب دریا از دیگر کشورها خریداری می شد، اما به علت تحریم ها فروش این پمپ ها به کشور متوقف گردید.
این محصول از نظر کیفیت و راندمان بالا قابلیت رقابت با محصولات اروپایی را دارد و می تواند سالانه باعث صرفه جویی ارزی بیشتر از ۵ میلیون دلار شود. سه آب شیرین کن در جزیره هرمز در مجموع با ظرفیت هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبانه روز، آب هزار و ۸۶۰ مشترک این جزیره را تأمین می کنند. یک ماه پیش هم پمپ آب شیرین کن جزیره ابوموسی برای تست های نهایی در مدار قرار گرفت.
تأمین آب جزایر استان هرمزگان از راه دستگاههای آب شیرین کن صورت می گیرد و به علت کم جمعیتی و پراکندگی این جزایر بیشتر دستگاههای موجود در ظرفیت های کوچک ساخته شده است تا در صورت بروز مشکل فنی همه ظرفیت از مدار تولید خارج نشود.1399/10/10
18:46:25
0.0 / 5
1404
تگهای خبر: توسعه , تولید , دلار , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لباس نو