آخرین وضعیت پروژه های شهر جدید پرند

پرند رنگ و لعاب می گیرد؟

پرند رنگ و لعاب می گیرد؟

در شهر جدید پرند، بوستان مشاهیر، تقاطع غیرهمسطح شهرک صنعتی پرند، قطار شهری، مرکز محله آفتاب و پروژه آرامستان با پیشرفتهای 50 تا 85 درصد در حال اجرا است؛ از واحدهای مسکونی این شهر نیز مسکن مهر کیسون 85 درصد پیشرفت کرده و پروژه های اقدام ملی مسکن در سه بخش در مراحل مختلف آماده سازی قرار دارد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، در میان شهرهای جدید، پرند بالاترین جمعیت را در خود جای داده است. تا آخر سال ۱۳۹۸ جمعیت شهر جدید پرند ۱۵۹ هزار و ۳۵۰ نفر اعلام گردید که بیشترین تعداد جمعیت و بیشترین نرخ مهاجرت را در میان ۲۱ شهر جدید از آن خود کرد. از جانب دیگر حدود ۹۰ هزار واحد مسکن مهر در پرند اجرا شده که ۱۰ هزار واحد باقی مانده است. از این تعداد ۷۰۰۰ واحد مربوط به پروژه کیسون و ۳۰۰۰ واحد در دیگر نقاط شهر است. طبق آخرین آمار پروژه کیسون به پیشرفت ۸۵ درصد رسیده و البته بخش عمده نقصها به کمبود خدمات و انشعابات مربوط می شود.
الان دست کم ۹ پروژه زیربنایی، روبنایی و مسکونی شهر جدید پرند مراحل اجرائی خودرا طی می کند. برخی از این پروژه ها همچون بوستان مشاهیر و قطار شهری الان در مرحله بهره برداری قرار دارد و در حال توسعه است.
حبیب الله طاهرخانی ـ مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ـ روز چهارشنبه ۱۰ دی ماه از شهر جدید پرند بازدید نمود. بررسی آخرین وضعیت پروژه های آرامستان شهر جدید پرند، بوستان مشاهیر، تقاطع غیرهمسطح شهرک صنعتی، قطار شهری، مرکز محله آفتاب، پروژه های طرح اقدام ملی مسکن، پروژه ۸۸ هکتاری و پروژه ۱۳۰ هکتاری در دستور کار قرار گرفت و طاهرخانی بر تسریع پروژه اصرار کرد.
پیشرفت ۸۵ درصدی مسکن مهر کیسون
پروژه مسکن مهر کیسون در فاز ۶ شهرجدید پرند واقع شده که قسمتی از متقاضیان در انتظار تکمیل خانه های خود هستند. تا حالا ۱۰ هزار و ۸۰ واحد آن افتتاح شده و دارای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی است.
اجرای ۲۵ هزار مسکن ملی پرند
سهم شهر جدید پرند از ۲۰۰ هزار واحد اقدام ملی که مقرر است در شهرهای جدید ساخته شود ۲۵هزار واحد است که کارهای اجرائی آن شروع شده است. البته گفته می شود بخشی از ظرفیت مسکن ملی پردیس هم به پرند انتقال خواهد یافت. همچون پروژه های فعال مسکن ملی پرند، «برج افزار ماهان البرز» است که ۲۵۲ واحد دارد و در ۱۰ طبقه اجرا می شود. این پروژه در شمال فاز ۶ قرار دارد و عملیات خاکبرداری آن در حال انجام می باشد. عملیات آماده سازی اراضی موسوم به ۸۸ هکتاری و اراضی ۱۳۰ هکتاری واقع در فاز شش نیز به ترتیب با پیشرفت ۸۵ درصد و ۲۵ درصد در حال اجراست. درباب پروژه ۱۳۰ هکتاری خدمات رسان فاضلاب آغاز به کار کرده و کانال هدایت آب های سطحی در جنوب سایت رو به پایان است.
بوستان مشاهیر در پرند نیز ۳۲ هکتار مساحت دارد که الان نیمه شمالی این بوستان در حال بهره برداری توسط شهروندان پرند است. این بوستان در رود دره حدفاصل فازهای ۳ و ۴ واقع شده و بطور کلی ۸۶ درصد پیشرفت دارد.
تقاطع غیرهمسطح شهرک صنعتی پرند واقع در جنوب فاز یک با پیشرفت ۸۵ درصد و راه اندازی راه دسترسی به ایستگاه راه آهن شهر جدید پرند با ۵۰ درصد پیشرفت از دیگر پروژه های در دست راه اندازی است.1399/10/11
18:52:43
0.0 / 5
1340
تگهای خبر: توسعه , خدمات , صنعت , صنعتی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لباس نو