مصرف گاز نیروگاه ها در دیماه به ۱۸۳ میلیون متر مكعب رسید

مصرف گاز نیروگاه ها در دیماه به ۱۸۳ میلیون متر مكعب رسید

به گزارش لباس نو معاون وزیر نیرو درامور برق و انرژی اظهار داشت: در آبان ماه سوخت مصرفی نیروگاه ها ۱۹۵ میلیون متر مکعب در روز بود که با اقدامات خوب انجام شده این رقم در آذرماه به ۱۸۵ میلیون متر مکعب و در دیماه به ۱۸۳ میلیون متر مکعب رسید.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، همایون حائری امروز در نشست سراسری با شرکتهای زیرمجموعه و تابعه که با هدف بررسی عملکرد صنعت برق برای کمک به کاهش مصرف گاز برگزار شد، اظهار نمود: امیدواریم با اقدامات و همکاری وزارت نفت و مدیریت مصرف انرژی بتوانیم میزان سوخت مصرفی را ۱۰ میلیون کاهش دهیم و کمک نماییم که با خیالی آسوده تر گاز بخش خانگی تامین گردد.
وی با اشاره به اینکه ما مدیریت مصرف انرژی را در اولویت خود قرار دادیم، طی دو سال قبل با اقداماتی که انجام دادیم تا حدی مصرف انرژی الکتریکی را مدیریت کردیم، اظهار نمود: طی تابستان دو سال متوالی با همکاری مردم و مشترکین پیک مصرف را کنترل کردیم، سال جاری مقرر است که اقدامات را در بخش انرژی مترکز شویم که مصرف منطقی و مصرف گاز نیروگاه ها کم شود.
وی اظهار نمود: به علت برودت هوا، رشد مصرف گاز بیشتر از میزان پیشبینی شده بوده است و بنابراین در بعضی از نیروگاه ها مجبور به استفاده از سوخت دوم شده ایم.
وی ضمن اشاره به این که صنعت برق در تابستان کار بزرگی در کنترل پیک انجام داد، تصریح کرد: نتیجه همه فعالیت ها سبب شد که رشد پیک در تابستان سال جاری به یک درصد کاهش پیدا کند.
حائری افزود: با کاهش رشد پیک در نهایت هزینه های سالانه کاهش و سرمایه گذاری ها به سمت زمینه های زیرساختی دیگر سوق پیدا کرد.
به قول معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، این تجربه ای بود که در کارنامه مدیران صنعت برق به ثبت رسید و برپایه این تجربه هم مقرر شد که در تعامل با مسؤلان استانی و همکاران وزارت نفت و شرکت گاز، مدیریت مصرف انرژی را داشته باشیم تا همکاران شرکت گاز بتوانند گازرسانی به مشترکان خانگی را بدون مشکل داشته باشند.
وی در مورد کاهش روشنایی ها خاطرنشان کرد: ما روشنایی های غیرضروری را کاهش می دهیم و روشنایی های ضروری باقی می ماند، کنترل روشنایی های غیرضروری به خودی خود نشانگر آن است که ما نیازمند مدیریت مصرف هستیم.
وی افزود: روشنایی های غیرضروری سبب می شود که منابع سوخت ما هدر رود. همینطور دستگاههای اداری هم باید از روشن نگه داشتن سیستم های گرمایشی بعد از ساعات کاری بپرهیزند.
منبع:

1399/10/14
01:13:16
0.0 / 5
1094
تگهای خبر: صنعت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لباس نو