نماینده نیروی هوا وفضا سپاه در پروژه بارورسازی ابرها :

سازمان هوافضا سپاه از هیچ كمكی در حوزه بارور سازی ابرها دریغ نخواهد كرد

سازمان هوافضا سپاه از هیچ كمكی در حوزه بارور سازی ابرها دریغ نخواهد كرد

به گزارش لباس نو نماینده نیروی هوا وفضا سپاه در پروژه بارورسازی ابرها اظهار داشت: با همكاری صورت گرفته با دانشگاه شیراز و تحقیقات انجام شده در حوزه بارورسازی ابرها قرار شده تا بعد از انجام تست عملیاتی یك ماده اركانیگ جایگزین یدید نقره شود كه این مسئله می تواند خیلی از حواشی این فناوری را كم كند.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، شهاب جمشیدی در نشست تخصصی بارورسازی ابرها چالش ها و انتظارات با اشاره به اینكه از آبان ماه سال ۹۶ همكاری سپاه با وزارت نیرو در حوزه بارورسازی ابرها آغاز شد، اظهار نمود: از آن زمان تابحال در حوزه تحقیقات و تجهیز هواپیماها اقدامات متعددی را انجام دادیم.
وی ادامه داد: در سال ۹۶ یك فروند هواپیما در اختیار سازمان بارورسازی ابرها قرار گرفت و با انجام اقداماتی توانستم مشكل تأمین مواد را برطرف نماییم. به گونه ای كه در دی ماه همان سال با فلرم های تولیدهای شده توانستم یك هواپیما را تجهیز و وارد عملیات تست نماییم.
وی با تاكید بر این مسئله كه ۶ پرواز در سال ۹۶ در استان های قزوین زنجان شیراز و یزد صورت گرفت اظهار نمود: با اقدامات وبرنامه ریزی های صورت گرفته توانستم در سال ۹۷ یك فروند هواپیما را به ۳ فروند افزایش دهیم این در شرایطی بود كه مأموریت این هواپیماها تنها برای بارورسازی ابرها تعریف شد.
به نقل از وی علاوه بر این، ۶ پهباد را در ۵ نقطه كشور یعنی استان ها كاشان، قشم، بیرجند، اهواز و كرمانشاه تجهیز كردیم. در حوزه تولید ژنراتورهای زمینی تزریق مواد هم اقداماتی را در دست اجرا داریم.
وی اظهار داشت: با عنایت به اینكه ۲۰ سال از ظهور این فن آوری می گذرد لازم است كه در این حوزه اقداماتی خوبی صورت گیرد در این زمینه هم سازمان هوافضا از هیچ كمكی دریغ نخواهد كرد همان گونه كه تابحال هم همین طور بوده و سپاه كاملاً داوطلبانه وارد این حوزه شده است.1397/11/10
23:44:39
5.0 / 5
4416
تگهای خبر: تولید , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لباس نو