یك مقام مسئول:

مبادلات مالی در شرایط تحریم را باید به میانبرهای فرعی منتقل كرد

مبادلات مالی در شرایط تحریم را باید به میانبرهای فرعی منتقل كرد

یک مقام مسئول در پژوهشکده پولی و بانکی، با تکیه بر اینکه در دوران تحریم باید مبادلات مالی را به میانبرهای فرعی منتقل کرد، اظهار داشت: باید از شاهرگی عمل کردن به سمت مویرگی عمل کردن برویم.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، محمد ارباب افضلی، کارشناس ارشد گروه بانکداری پژوهشکده پولی و بانکی در سلسله نشست های هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی که با عنوان مبادلات مالی تحریم ناپذیر برگزار شد، اظهار داشت: مهم ترین اثرگذاری حوزه تحریم، انتقال مبادلات مالی و تجاری از بستر اصلی و رسمی به میانبرهای فرعی است که به شکلی از شاهرگی عمل کردن به مویرگی عمل کردن تغییر پیدا می کند.
وی اضافه کرد: ایران در تولید یک سری از کالاها و خدمات مزیت هایی دارد که ده سال است آنها را کنار گذاشته ایم؛ این در شرایطی است که آحاد جامعه اقتصادی باید بدانند گرایش به چه سمت است؛ به این معنا که باآنکه توسعه محور شرق، بحثی راهبردی و پرکاربرد است، اما مغفول به نظر می آید.
به گفته ارباب افضلی، تمرکز وقتی به سمتی رود، در آن حوزه علیرغم تحریم قوی تر خواهیم شد. کشورهایی که منافع پایدار داشته باشند به راحتی تحت تاثیر تحریم قرار نمی گیرند.
وی عنوان کرد: کشور باید وارد فضایی دیگر شود. همان گونه که چین فهمید بدون اقتصاد قوی، فرو می پاشد الآن وقت همان چرخش است؛ اما در این حوزه، اجماع مهم می باشد. ثبات نظامی و امنیتی ایران به جهت تمرکزی بود که در بعد امنیتی و هسته ای داشت.
ارباب افضلی اظهار داشت: هند و چین وقتی در اینجا منافع پایدار داشته باشند به سادگی با تحریم آمریکا شانه خالی نمی کنند.

1399/10/22
17:27:07
0.0 / 5
1864
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لباس نو