روند نزولی نفت ازسرگرفته شد

روند نزولی نفت ازسرگرفته شد

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه تحت تاثیر افزایش موارد مبتلاشدن به ویروس کرونا و مبهم شدن دورنمای احیای تقاضا، روند نزولی اواخر هفته گذشته را ازسرگرفت و کاهش پیدا کرد.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۴۵ سنت معادل حدود یک درصد کم شد و به ۵۴ دلار و ۶۵ سنت در هر بشکه رسید. این شاخص روز جمعه ۲.۳ درصد سقوط کرده بود.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۴۳ سنت معادل حدود یک درصد کم شد و به ۵۱ دلار و ۹۳ سنت در هر بشکه رسید. این شاخص روز جمعه ۲.۳ درصد نزول کرده بود.

شاخصهای بازار جهانی در هفته های گذشته تحت تاثیر عرضه واکسن کووید ۱۹ و کاهش غیرمنتظره تولید از طرف عربستان سعودی روند صعودی پیدا کرده بودند. اما رشد موارد جدید مبتلاشدن به کووید ۱۹ در سرتاسر جهان تردیدهایی را درباره روند احیای تقاضا برانگیخته است.

در این بین، آمار شرکت بیکرهیوز نشان داد شرکتهای انرژی آمریکایی هفته گذشته شمار دکلهای حفاری نفت و گاز را برای هشتمین هفته متوالی زیاد کردند برای اینکه رشد قیمتها، تولید را سودآورتر کرده است. با این وجود شمار دکلهای حفاری آمریکا کمتر از نصف میزان یک سال پیش است.

تحلیلگران گروه بانکی ANZ نوشتند: تولیدکنندگان شیل اعلام نموده اند که میزان هزینه را همچنان تحت کنترل نگه خواهند داشت. اقتصاد هم به نفع افزایش حفاری نیست و نیمی از این صنعت همچنان غیراقتصادی مانده است.

تولیدکنندگان شیل آمریکا در سال های اخیر به صعود قیمتها به سرعت واکنش نشان داده و با تولید بالاتر، موفق شدند سهم بازار عربستان سعودی و سایر تولیدکنندگان بزرگ مانند روسیه که تولیدشان را برای تقویت قیمتها و حذف مازاد عرضه محدود کرده بودند را تصاحب کنند.

بر اساس گزارش رویترز، در چین که موارد مبتلاشدن به کووید ۱۹ افزایش یافته، با تلاش پکن برای جلوگیری از شیوع مجدد ویروس کرونا در کشور، بیش از ۲۸ میلیون نفر در قرنطینه هستند.
1399/10/29
11:01:13
0.0 / 5
991
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس نو