معاون وزیر نیرو:

تعرفه مشتركان پرمصرف برق پلكانی افزایش می یابد

تعرفه مشتركان پرمصرف برق پلكانی افزایش می یابد

به گزارش لباس نو معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اظهار داشت: تعرفه مشتركان پرمصرف برق، به صورت پلكانی افزایش خواهد یافت؛ به گونه ای كه در مرحله اول، ۵۰ درصد و در مرحله دوم، ۵۰ درصد دیگر افزایش می یابد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، همایون حائری امروز در حاشیه مراسم افتتاحیه طرح ها و پروژه های شركت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال ایسنا، درباره جزئیات افزایش تعرفه برق مشتركان پرمصرف، اظهار نمود: ساز و كاری را در پیش گرفته ایم كه تعرفه برق برای ۱۵ درصد مشتركان، یعنی مشتركان پرمصرف با هدف هدایت این مشتركان به دسته مشتركان كم مصرف افزایش یابد.
وی ادامه داد: اگر مشتركان پرمصرف در میزان مصرف خود مدیریت داشته باشند، هیچ افزایش قیمتی برای آنها صورت نخواهد گرفت اما اگر این اتفاق نیفتد، تعرفه برق به صورت پلكانی برای این دسته از مشتركان افزایش می یابد.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، با اشاره به این كه تغییر تعرفه مشتركان پرمصرف بزودی ابلاغ خواهد گردید، در این باره توضیح داد: در شركت توزیع استان تهران، آمادگی لازم وجود دارد كه به محض اعلام شدن این مصوبه اطلاع رسانی كافی صورت بگیرد.

مذاكره با عراق برای افزایش تبادلات برقی
وی درباره آخرین مذاكرات صورت گرفته با عراق برای افزایش تبادلات برقی و پرداخت بدهی های این كشور، اظهار داشت: فردا (چهارشنبه) عصر، هیأت عراقی به منظور برگزاری یك نشست دو روزه وارد تهران خواهند شد كه ضمن بازدید از توانمندی های صنعت برق ایران، برای افزایش همكاری ها مذاكراتی را داشته باشیم.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی تصریح كرد: مقرر است در این جلسه درباره وصول مطالبات عراق هم مذاكراتی صورت بگیرد و باید در این باره اظهار داشت كه شرایط در این حوزه خیلی خوب است و امیدواریم كه همكاری خوبی را با عراق داشته باشیم.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته درباره توسعه استفاده از انرژی های نو در ادارات دولتی، ابراز كرد: متأسفانه علیرغم این كه قرار بود ادارات دولتی انرژی تجدیدپذیر را در مراكز خود توسعه دهند، درصد كمی از این اتفاق محقق شده است، اما برنامه هایی را برای توسعه این امر در دستور كار داریم.
به قول معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، تعاملات بخش برق با بخش خصوصی هم مقرر است كه توسعه یابد كه در این راستا هم جلسات متعددی را با سندیكای صنعت برق برگزار كرده ایم و می خواهیم كه در این حوزه ساز و كارهایی را اجرایی نماییم.
وی هم چنین در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: طی این سال ها اقدامات بسیاری در حوزه صنعت برق صورت گرفته است كه آمار و ارقام مبین تلاش های صورت گرفته در این بخش است.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای گذر از پیك، اظهار داشت: بر مبنای آمار، هر ساله شاهد رشد پنج درصدی پیك بار در ایران هستیم كه سال قبل با اقدامات صورت گرفته توانستیم ۲۵۰۰ مگا وات صرفه جویی در صنعت برق انجام دهیم كه این میزان باعث صرفه جویی ۲۵ هزار میلیارد تومان شد.
وی افزود: در تابستان همكاری بسیار خوبی با استانداری و بخش های اجرایی استان صورت گرفته است كه همین مساله هم باعث تحقق این مهم شد. امیدواریم كه برای سال آینده هم بتوانیم با اجرای چنین برنامه هایی برق كل كشور را بدون تولید مشكلی تأمین نماییم.1397/11/16
15:39:06
5.0 / 5
4861
تگهای خبر: توسعه , تولید , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لباس نو