بخشی پور:

مسافران توان گرانی باردیگر حمل و نقل ریلی را ندارند

مسافران توان گرانی باردیگر حمل و نقل ریلی را ندارند

یک عضو کمیسیون عمران مجلس با اعلان اینکه مردم و مسافران توان افزایش باردیگر قیمت بلیط قطار را ندارند، اظهار داشت: چرا تاوان اجرای سیاست های سازمان ها و دستگاهها را مردم باید پرداخت کنند؟


مجتبی بخشی پور در گفت و گو با ایسنا با انتقاد از افزایش ۲۵ درصدی قیمت بلیت قطار، اظهار داشت: قیمت حمل و نقل ریلی در سالهای اخیر افزایش شایان توجهی داشته و این مسئله سبب بروز مشکلات بسیاری برای مردم شده است.
نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس افزود: برمبنای آمارهای ارائه شده از طرف مسئولان دولتی نرخ بلیط قطار در سه سال اخیر حدود 50 درصد افزایش یافته است و حال مسئولان به دنبال افزایش باردیگر قیمت بلیط هستند.
وی با اعلان اینکه مردم و مسافران توان افزایش باردیگر قیمت بلیط قطار را ندارند، اضافه کرد: افزایش 25 درصدی قیمت بلیط قطار به بهانه اجرای پروتکل های بهداشتی مبارزه با کرونا و فاصله گذاری اجتماعی صورت خواهد گرفت، حال این سوال مطرح می شود که چرا تاوان اجرای سیاست های سازمان ها و دستگاهها را مردم باید پرداخت کنند؟
بخشی پور افزود: البته اجرای پروتکل های بهداشتی مبارزه با کرونا در حوزه حمل و نقل عمومی کشور اقدام مثبتی بوده و مشکلات کنونی حمل و نقل ریلی غیرقابل انکار است، اما این مسئله نباید زمینه را برای افزایش فشار مالی به مسافران قطار فراهم آورد.
این نمایند مجلس افزود: بهترین راهکار در جهت پشتیبانی از حمل و نقل ریلی و کاهش مشکات مالی آنها، ارائه یارانه و سوبسید از طرف دولت به آنها است، تا با این روش هم مشکلات بخش قطار کاهش یافته و هم فشار جدیدی به مسافران این حوزه وارد نشود.
ایشان سپس اشاره کرد: حمل و نقل ریلی یکی از بخش های پرکاربرد در بخش حمل و نقل است و بخش اعظمی از جابه جایی مسافران از این مسیر صورت می گیرد، البته در سالهای اخیر به سبب گرانی بلیط این مسئله روند کاهشی به خود گرفته است، این شرایط اساسا به ضرر حمل و نقل ریلی است، برای اینکه با کاهش میزان مسافر، درآمد این بخش نیز نزول خواهد یافت، بدین جهت باید شرایط برای جذب هر چه بیشتر مسافران فراهم گردد.1399/11/13
15:41:10
0.0 / 5
1112
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لباس نو