دبیر انجمن صنفی روغن نباتی ایران اعلام كرد

حل مشكل تامین روغن مایع از هفته آتی

حل مشكل تامین روغن مایع از هفته آتی

لباس نو: دبیر انجمن صنفی روغن نباتی ایران اعلام نمود که مشکل تامین روغن مایع خانوار از هفته آتی و روغن نیمه جامد صنف و صنعت نیز به زودی حل خواهد شد.امیرهوشنگ بیرشک در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه در ۱۰ ماهه اول سال یک میلیون و ۴۵۰ هزارتن روغن در کشور تولید و توزیع شده است، اظهار داشت: در دی ماه ۱۷۷ هزارتن از انواع روغن توزیع شده است که نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش داشته است و با همین توان هم در بهمن و اسفند روغن تولید و توزیع خواهد شد.

وی افزود: بتازگی برخی استانها اعلام نمودند که با کمبود روغن مایع مواجهند که سریعا با کارخانجات تماس گرفتیم و روغن مورد نیاز این استانها هم ارسال می شود و هیچ کمبودی در تامین روغن مایع وجود ندارد. تمام تلاش تولیدکنندگان روغن ایجاد بازاری آرام در روغن است.

دبیر انجمن صنفی روغن نباتی ایران افزود: مشکلاتی در زمینه تولید روغن نیمه جامد صنف و صنعت وجود دارد که آن هم با برنامه ریزی شرکت تجاری دولتی و وزارت صمت در هفته های آتی مرتفع خواهد شد.

بیرشک در پاسخ به این پرسش که چرا از آذرماه همچنان برخی استانها در تامین روغن مورد نیاز خانوار با مشکلاتی مواجهند و صف های طولانی برای خرید روغن تشکیل می شود و چرا از آن زمان فکری برای حل این مشکل نشد؟ اظهار نمود: در آذرماه به سبب مشکلات ارزی و انتقال آن با کمبود روغن در کشور مواجه شدیم که این مشکلات مدتی بعد حل شد. بتازگی اما زمزمه هایی در جامعه شنیده می شود که نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی همچون روغن تغییر خواهدنمود و این مساله تقاضای خرید روغن را بیشتر کرده؛ بطوریکه بر طبق آمار فروشگاه های زنجیره ای در هفته گذشته ۳۰ تا ۳۵ درصد تقاضای خرید روغن بیشتر شده است.

به گفته وی قرار نیست تا آخر سال ارز روغن تغییر کند و همین طور سال آینده نیز تصور می نماییم که ارز آن تغییری نخواهد کرد.

دبیر انجمن صنفی روغن نباتی ایران در آخر با اعلان اینکه معمولا تقاضای خرید روغن در ایام پایانی سال و شب عید بیشتر می شود، اظهار داشت: از هفته آتی مشکلی در تامین روغن مایع خانوار نخواهیم داشت و مشکل روغن نیمه جامد نیز به زودی مرتفع خواهد شد.

به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا چندین ماه است که روغن جامد و مایع در بازار کمیاب شده است و با وجود اینکه مسئولان مربوطه از توزیع گسترده روغن در بازار آگاهی داده اند اما آن طور که گزارش های مردمی نشان می دهند هنوز تعدادی از استانها با کمبود روغن مایع مواجهند و مردم در این استانها مجبورند برای تهیه روغن مصرفی خود یا ساعت ها در صف های طولانی بایستند، یا بهای گزافی پرداخت کنند و یا در ازای خرید کالاهای دیگر روغن مورد نیازشان را خریداری کنند.

منبع:

1399/11/13
23:27:36
0.0 / 5
1528
تگهای خبر: تولید , خرید , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لباس نو