سلیمی:

لایحه بودجه تبعیض بردار نیست

لایحه بودجه تبعیض بردار نیست

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل ۵۲ قانون اساسی اظهار داشت: هنوز ردیف ها و جداول لایحه بودجه به نمایندگان داده نشده باید کمیسیون تلفیق این موارد را زودتر به نمایندگان می داد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی بامداد امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در تذکری با انتقاد از عدم حضور رئیس جمهور در جلسه بررسی کلیات بودجه اظهار نمود: طبق ماده ۱۰۸ آئین نامه رئیس جمهور موظف به حضور در جلسه مجلس شورای اسلامی بود که از آن استنکاف کرد البته می گویند مصوبه ستاد کرونا است.
این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی همینطور اظهار نمود: رئیس جمهور باید در مجلس حضور پیدا می کرد و درباره ی نحوه هزینه کرد مابه التفاوت نرخ ارز توضیحاتی عرضه می کرد و این که ارز ۴۲۰۰ تومانی را به چه کسانی دادند توضیح می دادند که نمونه آن ۱۲۰ میلیارد تومان به یک دانشگاه است. ای کاش رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می کرد و می اظهار داشت که چرا یارانه را به بخشی از مردم داده و قسمتی دیگر نداده اند یا این که چرا میزان دریافتی افراد تحت پوشش کمیته امداد اینقدر کم بوده است؟
این نماینده مجلس شورای اسلامی همینطور خاطرنشان کرد: طبق اصل ۵۲ قانون اساسی باید بودجه سالانه کل کشور به مجلس شورای اسلامی عرضه شود، لایحه بودجه تبعیض بردار نیست هنوز ردیف ها و جداول به نمایندگان داده نشده باید کمیسیون تلفیق این موارد را زودتر به نمایندگان می داد این مورد شامل بودجه شرکت ها هم می شود.
محمد باقر قالیباف - رئیس مجلس شورای اسلامی - در پاسخ به این تذکر اظهار نمود: درباره ی مبحث دعوت از رئیس جمهور در مجلس توضیحاتی را عرضه کردم در مورد جداول هم طبق زمان بندی در اختیار نمایندگان قرار می گیرد و بحث بودجه شرکت ها هم طبق زمان بندی در اختیار نمایندگان قرار داده می شود.1399/11/14
12:26:04
0.0 / 5
1405
تگهای خبر: دانشگاه , قانون , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لباس نو