رونمایی از نرم افزار هوشمند رصد بازار سرمایه

رونمایی از نرم افزار هوشمند رصد بازار سرمایه

لباس نو: امروز مراسم رونمایی از نرم افزار هوشمند رصد بازار سرمایه با حضور تعدادی از فعالان این بازار، مدیریت نظارت بر بازار و سرپرست امور اعضای شرکت بورس اجرا شد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، علی بهشتی رود، سرپرست امور اعضای شرکت بورس در مراسم مذکور با انتقاد از عدم غربالگری مشتریان در بازار سرمایه اظهار نمود: با آخرین تغییرات در دستور العمل معاملات برخط غربالگری مشتریان فراموش شد؛ در صورتیکه باید بررسی شود که آیا مشتریان صلاحیت دسترسی به معاملات برخط را دارند یا خیر.
وی افزود: مقام ناظر در سازمان اهتمام بر نظارت دارد اما باتوجه به توسعه بازار، سیستم نظارت هم نیاز به بازبینی دارد و وجود سیستم نظارتی در کارگزاریها لازم است.
بهشتی رود همین طور با انتقاد از این که برخی افراد خودرا تحلیلگر می دانند و سینگال فروشی می کنند اظهار نمود: یکی از معضلات بازار سرمایه این است که افراد با گذراندن یک دوره تحلیل تکنیکال خودرا تحلیلگر می دانند و در فضای مجازی آغاز به سیگنال دادن می کنند؛ ر حالی که هر شخص باید خودش تحلیل کند و بر طبق گراها در فضای مجازی تصمیم نگیرد.
بگفته وی شرکت خدمات و اطلاع رسانی بورس در سایت خود اعلام نموده است که کدام موسسات مجوز آموزش دارند.
سرپرست امور اعضای شرکت بورس در آخر اشاره کرد: سازمان بورس به هیچ شخص حقیقی مجوز مشاوره سرمایه گذاری نداده است.
همین طور در این مراسم بهادر شمس، مدیر عامل کارگزاری آرمان تدبیر با اشاره به غیبت رئیس سازمان بورس، اعضای شورای عالی بورس و رئیس شرکت بورس تهران در این جلسه اظهار داشت: این افراد قرار بود در مراسم حاضر باشند اما از آن جایی که وضعیت بازار سرمایه این روزها خوب نیست همه افراد در تلاش هستند تا حال و روز بازار بهتر شود. مدیران سازمان حتی در ایام جمعه جلسات فشرده ای برگزار می کنند و در تلاش هستند این شرایط پشت سر گذاشته شود.
وی با اشاره به وضعیت بازار سرمایه در سال های گذشته اظهار داشت: برخی مسائل بازار سرمایه که در دهه های قبل اعلام می شد قابل لمس نبود. در سال های گذشته هم نرم افزاری برای حل این مساله در دسترس قرار نداشت.
شمس با اشاره به اینکه بازار سرمایه در سال های قبل بسیار کوچک بود اظهار داشت: کم کم بازارهای منطقه ای راه افتاد و امروزه امکانات زیادی در بازار برای تحلیل وجود دارد؛ هر چند هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم.
این فعال بازار سرمایه با تاکید بر این که وضعیت این بازار در ایران با دنیا متفاوت می باشد توضیح داد: در هیچ جای دنیا تعدادی از پارامترهایی که در بازار سرمایه ایران وجود دارد، دیده نمی شود؛ حتی تحلیل تکنیکال در ایران متفاوت می باشد.
وی افزود: بدین جهت در سال ۱۳۹۶ که وضعیت بازار مطلوب نبود، فعالیتی را شروع کردیم تا امکاناتی برای مشتریان فراهم گردد و این فعالیت حالا می تواند بعنوان یک دستیار هوشمند برای فردی که می خواهد در بازار سرمایه فعالیت کند عمل کرده و جریانهای پولی، مبادلات بین حقیقی ها و حقوقیها و نظایر آنرا رصد کند.
منبع:

1399/11/19
20:39:55
0.0 / 5
1217
تگهای خبر: توسعه , خدمات , سایت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لباس نو