خصوصی سازی ناموفق یك شركت بورسی

خصوصی سازی ناموفق یك شركت بورسی

لباس نو: خصوصی سازی ناموفق یک شرکت بورسی که مدتی پیش کارهای آن متوقف و تعطیل شده بود موجب شد اعضای هیات مدیره این شرکت درخواست ورود قوه قضائیه به وضعیت این شرکت را داشته باشند.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، شرکت پلی اکریل اصفهان در سال ۱۳۵۳ و با هدف تولید انواع نخ، الیافت پلی استر و... راه اندازی شد. این شرکت پس از پیروزی انقلاب اسلامی ملی اعلام شده و تحت مدیریت دولت در آمد اما با شروع خصوصی سازی شرکت های بزرگ و در امتداد اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی این شرکت در دهه ۸۰ به بخش خصوصی واگذار شد اما از سال ۱۳۸۹ این کارخانه به سمت ورشکستگی رفت و برای اولین بار در سال ۱۳۹۵ اعلام ورشکستگی کرد اما در نیمه های سال ۱۳۹۶ و با ارائه تسهیلات از طرف دولت این شرکت فعالیت خودرا باردیگر شروع کرد. هر چند عمر این فعالیت کوتاه بود و مشکلات این شرکت باردیگر شروع شد.
بر این اساس مهدی زرفشانی - مدیرعامل شرکت پلی اکریل ایران - با اعلان اینکه این شرکت دارای ۴۰ هزار سهامدار است اظهار داشت: طی ۱۳ سال قبل تغییراتی همچون استقراض از بانکهای داخلی و ترهین سند کارخانه و دفتر مرکزی، فروش تعدادی از اموال شرکت جهت برداشت سود سهام و خروج نقدینگی از حساب های شرکت به روش های گوناگون صورت گرفته است.
وی افزود: بر این اساس هیات مدیره اقداماتی را برای احیای شرکت انجام داد که همچون آن می توان به انجام فاز اول حسابرسی ویژه، ایجاد شفافیت در درآمد شرکت و مشتریان با عرضه و فروش محصولات در بورس کالا، مذاکره با بستانکاران بانکی و سایر سازمان ها و نهادهای دولتی بستانکار جهت استمهال زمان بازپرداخت و بخشش جریمه ها، مذاکره و توافق با سایر بستانکاران حقیقی و حقوقی و توافق با آنها، مذاکره با تامین کنندگان مواد اولیه برای تامین ماده اولیه، برنامه تحویل گیری کارخانه از هیات پشتیبانی از صنایع و سایر اقدامات جهت خروج از شمولیت ماده ۱۰۱ و افزایش سرمایه شرکت و... اشاره نمود.
زرفشان در ادامه اظهار نمود: از قوه قضائیه درخواست می نماییم که به مسئله مالکیت شرکت ورود کند. مالک قبلی بدهی های زیادی به سایر ارگان ها وارد کرده است. هم اکنون ۵۶ درصد سهام شرکت متعلق به سهامداران حقیقی است و گره گشایی مسائل شرکت نیاز به ورود قوه قضائیه دارد.
وی با اعلان اینکه میزان بدهی شرکت ۱۲۰۰ میلیارد تومان است، اظهار داشت: همه این بدهی باید پرداخت گردد. البته در چشم انداز سال ۱۴۰۰ برای شرکت سود دهی پیش بینی کرده ایم اما این سوددهی در شرایطی محقق می شود که هیات اجرائی تعیین تکلیف شود. وضعیت مالی شفاف شود. شرکت تحویل هیات مدیره شود و... ما از سازمان بورس هم درخواست کردیم به این مساله وارد شود. هیات اجرائی نه به مجمع پاسخگو است و نه به نهادهای نظارتی.
زرفشانی افزود: در ۱۳ دی ماه طبق نامه ای اعلام کردیم که هیات مدیره آماده است برای تحویل گیری شرکت مذاکره کند اما پاسخی نگرفتیم. این هیات مدیره توسط ۴۰ هزار سهامدار انتخاب شده است و امیدواریم به سبب فروش در بورس کالا ابهامات شرکت نیز برطرف شود. همین طور از ستاد نیروهای مسلح درخواست داریم در این ماجرا ورود کرده و برای حل آن کمک کنند.
منبع:

1399/11/20
21:58:26
0.0 / 5
1385
تگهای خبر: تولید , فروش , قانون , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس نو