ایران خودرو دیزل عرضه می كند

قوای محركه جدید برای خودرو های سنگین

قوای محركه جدید برای خودرو های سنگین

به گزارش لباس نو مدیرعامل ایران خودرو دیزل ضمن اشاره به تولید انبوه موتورهای OM۴۵۷ از آبان ماه سالجاری، از آغاز تولید انبوه نسخه جدید آن با توان بالاتر از نیمه نخست ۱۴۰۰ اطلاع داد و اظهار داشت: کشنده جدید این شرکت بزودی هم رونمایی خواهد شد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، طبق اعلام گروه صنعتی ایران خودرو، جواد توسلی مهر با اشاره به اینکه موتور OM۴۵۷ با توان ۳۰۰ اسب بخار از آبان ماه سال جاری در شرکت ایدم به مرحله تولید انبوه رسید، اظهار نمود: تولید انبوه نسخه ۴۳۰ اسبی آن در نیمه نخست سال آینده آغاز خواهد شد که نسخه فعلی (موتور OM۴۵۷ با توان ۳۰۰ اسب بخار) بر روی اتوبوس ها و نسخه قوی تر آن بر روی کشنده های فعلی نصب خواهد شد.
مدیرعامل ایران خودرو دیزل ضمن اشاره به پروژه های توسعه ای ایران خودرو دیزل در حوزه قوای محرکه، با بیان اینکه در پروژه های تحقیق و توسعه محصولات دیزل، موتور خودروی ون از ۶۹G۴ به ۳TZ ارتقا یافته است، اظهار داشت: این اقدام سبب ارتقای سطح استاندارد آلایندگی شده است. این محصول با تغییرات جدید و ظرفیت سالانه ۳۰۰ دستگاه، تجاری سازی و ساخته شده است.
وی از رونمایی کشنده جدید ایران خودرو دیزل در آینده نزدیک اطلاع داد و اظهار داشت: این کشنده مطابق با استانداردهای روز و بر اساس پلت فرم داخلی طراحی شده و دارای طراحی جدید و به روز اتاق است.
این مدیرعامل صنعتی بازار را نیازمند کامیونت با فضای بار بیشتر دانسته و اضافه کرد: همچون اقداماتی که در سال جهش تولید محقق شد، اجرای پروژه کامیونت آترین با موتور کامینز یورو ۵ در داخل است که درحال حاضر با ۸۰ درصد پیشرفت، در دست اقدام است.

تولید نخستین کشنده داخلی
توسلی مهر ضمن اشاره به تولید نخستین کشنده داخلی تحت عنوان S۱۹۴۳ در ایران خودرو دیزل، اظهار داشت: تابحال کشنده داخلی در کشور تولید نشده و این اولین گام برای تولید این نوع محصولات است که مطابقت با استاندارد آلایندگی و مجهز به موتور یورو ۴ است. در گذشته چنین ظرفیتی در کشور وجود نداشت؛ اما این امکان در جهت تأمین نیاز بازار به کشنده تک محور با توان و گشتاور بالا و همینطور افزایش سهم بازار شرکت ایران خودرو دیزل در بخش کشنده فراهم گشته است. این پروژه هم بیشتر از ۸۰ درصد پیشرفت داشته است.
مدیرعامل ایران خودرو دیزل افزود: کشنده S۲۶۳۰ هم از دیگر محصولات توسعه یافته شرکت ایران خودرو دیزل است که دارای استاندارد آلایندگی یورو ۴ بوده و دارای خصوصیت هایی همچون افزایش توان موتور، بهبود شرایط اتاق و تبدیل از حالت تک کابین به دو کابین است. تعداد ۲۰ دستگاه از این کشنده طبق تعهدات ایجاد شده، تا انتهای سال تحویل داده خواهد شد.
وی به پروژه های تولید مینی بوس آرین شش و هفت متری اشاره کرده و اظهار داشت: مینی بوس آرین شش متری دارای موتور کامینز و استاندارد آلایندگی یورو ۵ است که طبق این استاندارد آلایندگی، فیلتر ذرات معلق (DPF) در این محصول حذف شده است؛ این اقدام سبب کاهش هزینه ساخته شده است. رفع مشکلات منتج از نصب فیلتر ذرات معلق (DPF) در خدمات بعد از فروش و ارتقای وضع کیفی محصول، از اهداف این پروژه به حساب می آید.
توسلی مهر برای استقبال بازار ازتولید مینی بوس هفت متری ابراز امیدواری کرده و اظهار نمود: بعد از استقبال بازار از این محصول که از اهداف تولید آن هم به شما می رود، می توان به سمت گسترش سبد محصولات، افزایش سهم بازار و ارتقای رقابت پذیری محصولات حرکت کرد. این محصول قابلیت تولید به صورت دو در و تک در را هم دارد.
این در شرایطی است که چندی قبل، فرشاد مقیمی (مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو) در مراسم تحویل ۱۰۰ دستگاه اتوبوس شهری و مینی بوس به ناوگان حمل و نقل عمومی پنج شهر کشور، ضمن اشاره به تنوع سبد محصولات ایران خودرو دیزل، اعلام نمود که در صورت حمایت مالی و تضمین خرید محصولات، وعده می دهیم که ناوگان حمل و نقل عمومی کشور را از واردات بی نیاز کنیم. یکی از اشکالات اصلی بازار خودرو های تجاری متصل بودن بازار این بخش به اشخاص حقیقی است. حضور سازمان ها و نهادهای مرتبط بهره بردار می تواند رونق بیشتری به تولیدات تجاری دهد که نیازمند سیاست گذاری است.
منبع:

1399/11/25
14:42:33
0.0 / 5
1382
تگهای خبر: توسعه , تولید , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لباس نو