بانك مركزی اعلام كرد:

پرداخت بدهی های عراق به ایران تسریع می شود

پرداخت بدهی های عراق به ایران تسریع می شود

لباس نو: در دیدار رئیس كل بانك مركزی با وزیر دارایی عراق، بر تسریع در پرداخت بدهی های ایران با استفاده از مكانیزم پرداخت مالی جدید، تاكید گردید.به گزارش لباس نو به نقل از بانك مركزی، عبدالناصر همتی در نشست با وزیر دارایی عراق، با اشاره به درك محدودیت های بانك مركزی عراق توسط ایران به سبب شرایط تحریم اظهار داشت: ما انعطاف لازم را داریم كه در همین چارچوب، همكاری نماییم و توافق شب گذشته باز برای شروع مراودات پولی مناسب می باشد.
رئیس كل بانك مركزی ایران ابراز امیدواری كرد كه دو طرف برای پیشبرد روابط دو كشور، گام های محكمی بردارند.
در ادامه این نشست، وزیر دارایی عراق با اشاره به تصویب بودجه سال جدید این كشور توسط پارلمان، اظهار داشت: برمبنای بودجه مصوب، می توانیم سوژه صادرات ایران به عراق را آغاز و مشكل پرداخت مطالبات ایران را بخصوص در حوزه گاز و برق حل نماییم.
وی با تاكید بر اینكه بودجه خوبی برای حوزه برق عراق در نظر گرفته ایم، اضافه كرد: برای بازپرداخت بدهی ها به ایران، مبالغی را در نظر گرفته ایم كه اجرایی شدن مكانیزم پرداخت مالی جدید بین دو كشور كه در توافقات این سفر حاصل شد، آنرا تسریع خواهدنمود.
وزیر دارایی عراق افزود: از توافقات حاصل شده و مفاد آن اطلاع دارم و به منظور حل مشكلات موجود، تلاش می كنم تا این توافقات بطور كامل اجرایی شود.
وی با تاكید بر ضرورت تقویت مستمر روابط اقتصادی دو جانبه اشاره كرد: من با شما هم عقیده ام كه مسائل بانكی كلید حل مشكلات و توسعه روابط ایران و عراق است و باید راهكارهای مناسب در این خصوص را، در دیدارها پیدا نماییم.

1397/11/20
22:51:13
5.0 / 5
4408
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس نو