عرضه خارج از شبكه عامل نابسامانی بازار مرغ

عرضه خارج از شبكه عامل نابسامانی بازار مرغ

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اصرار کرد که عرضه های خارج از شبکه در توزیع مرغ باید به سرعت مسدود شود.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، عباس تابش در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: پرونده های مختلفی درباب عرضه مرغ به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
وی ادامه داد: اگر بتوانیم ورودی مرغ به کشتارگاه ها، خروجی مرغ زنده و خروجی گوشت مرغ از کشتارگاه ها را در سامانه ثبت نماییم و ورودی مرغ به مراکز عرضه نیز ثبت گردد این مشکلات حل خواهد شد.
بگفته رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مقرر شده از هفته آتی تامین نیاز ۱۰۰۰ تنی گوشت مرغ تهران با زیرساختی که مهیا شده، وزارت جهاد کشاورزی در اولویت خود قرار دهد. در چند روز گذشته نیز تا ۷۰۰ تن روزانه در استان تهران تامین گوشت مرغ انجام شده است.
از اوایل آذر با وجود تعیین نرخ مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومانی برای هر کیلو مرغ، قیمت این محصول در سطح خرده فروشی ها به بیش از ۳۰ هزار تومان رسید که بعدا با عرضه مرغ تنظیم بازاری کنترل شد. البته بتازگی باردیگر قیمت این محصول شدت گرفت و به حدود ۳۰ هزار تومان رسید. همین طور مرغداران درخواست افزایش قیمت را از ستاد تنظیم بازار مطرح نمودند که با آن موافقت نشد و تصمیم گیری در این رابطه به پس از ماه رمضان موکول شد.
همین طور با وجود اینکه برمبنای مصوبه ستاد تنظیم بازار باید قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی بسته بندی شناسنامه دار دارای زنجیره سرد حداکثر ۳۱ هزارتومان باشد، از میانه آذر این محصول گران تر از نرخ مصوب عرضه شده و اول دی ماه قیمت هر شانه تخم مرغ در خرده فروشی ها به ۴۰ هزارتومان رسید و این وضعیت همچنان ادامه دارد.1399/12/08
12:34:52
0.0 / 5
952
تگهای خبر: تولید , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لباس نو