رویكرد جدید ستاد نانو در رفع نیازمندی های صنعتی

رویكرد جدید ستاد نانو در رفع نیازمندی های صنعتی

دبیر ستاد توسعه نانو با اشاره به اقدام این ستاد در صنعتی سازی محصولات دانش بنیان این حوزه اظهار داشت: در این رویکرد جدید محصولات دانش پایه معطل مشتری نیستند.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، دکتر سعید سرکار امروز در حاشیه مراسم انعقاد چهار قرارداد فروش محصولات نانویی و همکاری مشترک، با اعلان اینکه کلیه تاسیساتی که در حوزه نانو و "های تک" به وجود آمده با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری بوده است، اضافه کرد: شرکت های توانمند زیادی در کشور در حوزه نانو فناوری به وجود آمده است و رونمایی از ۵۷ محصول و پروژه در این مراسم نیز محصول تلاش این شرکتها و توسعه فناوری از طرف آنها است.
وی تولید این ۵۷ محصول را با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانست و افزود: این طرح ها در رابطه با صنعت و در جهت رفع نیازهای صنعتی کشور هستند.
سرکار با اشاره به امضای ۴ قرار داد، اشاره کرد: ما نیازهای صنایع را شناسایی کردیم که عمده آنها وارداتی بودند و به سبب تحریم ها، فروش آنها به ایران ممنوع شده بود تا به زعم خودشان صنایع کشور را زمینگیر کنند.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو افزود: ولی باتوجه به حمایت های صورت گرفته این مشکلات گلوگاهی مرتفع شد.
وی برنامه اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را رفع چالش های صنعتی ذکر کرد و یاداور شد: ما این چالش ها را شناسایی می نماییم و از طرف دیگر تیم های توانمند که قادرند با فناوری نانو مبادرت به رفع نیازهای صنعتی را شناسایی خواهیم کرد و تلاش می شود که با انعقاد قراردادهایی آنرا تبدیل به فناوری و یا توسعه محصول نماییم.
وی اشاره کرد: از این طریق کلیه محصولات دانش بنیان تولید شده دارای طرف متقاضی است و معطل سرمایه گذار و یا مشتری نیسنند.1399/12/09
15:08:36
0.0 / 5
1783
تگهای خبر: توسعه , تولید , صنعت , صنعتی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لباس نو