بررسی طرحی در كمیسیون امنیت ملی برای جذب ایرانی ها خارج از كشور

بررسی طرحی در كمیسیون امنیت ملی برای جذب ایرانی ها خارج از كشور

لباس نو: سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از حضور وزیر راه و شهرسازی در جلسه این كمیسیون برای بررسی وضعیت حمل و نقل بین المللی كشور اطلاع داد و اظهار داشت: در این جلسه پیش نویس طرحی آماده شد كه در صورت تصویب نهایی آن، كلیه اتباع ایرانی مشمول ماده 989 قانون مدنی از الزامات مربوط به واگذاری و فروش اموال غیر منقول معاف می گردند.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، علی نجفی خوشرودی در تصریح جلسه امروز كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: جلسه امروز با حضور آقای آخوندی، وزیر راه و شهرسازی برای بررسی وضعیت حمل و نقل بین المللی برگزار گردید. در این نشست وزیر راه و شهرسازی گزارشی از آخرین وضعیت حمل و نقل كشور در بخش های دریایی، هوایی، ریلی و جاده ای و پروژه ها و برنامه های در دستور كار عرضه كرد و بر ضرورت تقویت همكاری های حمل و نقلی بخصوص با كشورهای همسایه و سایر كشورهای منطقه تاكید داشت.

وی اضافه كرد: همینطور در این جلسه وزیر راه و شهرسازی از تهیه و تدوین نقشه لجستیك ایران برای ساماندهی و گسترش و تقویت شبكه حمل و نقل ایران سخن گفت.

او همینطور تصریح كرد: علی رغم بعضی از محدودیت های ناشی از تحریم، ناوگان حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران با استفاده از همه ظرفیت ها برای تامین نیازمندی های كشور تلاش می كند.

به گفته نجفی، در ادامه این جلسه تعدادی از اعضای كمیسیون نقطه نظرات خویش را پیرامون مباحث مطرح شده بیان نمودند.

سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همینطور اظهار داشت كه در این جلسه مقدمات پیش نویس طرح اصلاح ماده 989 قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران بنابر پیشنهاد تعدادی از اعضای این كمیسیون بررسی گردید.

وی توضیح داد: بر طبق این طرح كلیه اتباع ایران مشمول ماده 989 قانون مدنی از تاریخ تصویب این مصوبه از الزامات مربوط به واگذاری و فروش اموال غیر منقول معاف می گردند.

نجفی افزود: مقدمات این طرح در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت. این طرح در جهت مصون كردن اموال ایرانی ها مقیم خارج از كشور و بهره گیری از ظرفیت و امكانات آن ها برای توسعه كشور تهیه شده است. اكنون این طرح در سامانه قانون گذاری مجلس قرار دارد تا نمایندگان موافق آن را امضا كنند.
1397/07/15
23:34:43
0.0 / 5
4337
تگهای خبر: توسعه , فروش , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لباس نو