جزئیات برگزاری اولین نشست دستمزد كارگران

جزئیات برگزاری اولین نشست دستمزد كارگران

به گزارش لباس نو در اولین جلسه دستمزد شورایعالی کار پیشنهاد کارفرمایان برای تعیین مزد منطقه ای پذیرفته نشد و مقرر شد که برای سال ۱۴۰۰ تعیین مزد ملی همچون روال سال های قبل در دستور کار قرار گیرد.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، در این نشست که با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در وزارت کار تشکیل شد، وزارت کار در دو بخش گزارشی از چگونگی تعیین سبد معیشت خانوارهای کارگری در کمیته دستمزد و تورم کالاهای مصرفی و خوراکی و همینطور هزینه های کارفرمایان و بنگاههای تولیدی عرضه کرد.

نکته قابل توجه در گزارش عرضه شده این بود که هزینه های تولید کارفرمایان در مقایسه با سال قبل کاهش پیدا کرده بود در مقابل هزینه های سبد معیشت خانوارهای کارگری نسبت به سال گذشته روند افزایشی را نشان می داد.

ناصر چمنی نماینده کارگران در شورایعالی کار در گفتگو با ایسنا جزئیات بیشتری از برگزاری اولین نشست دستمزد عرضه کرد و اظهار داشت: نمایندگان کارفرمایی در این نشست مجدد بحث مزد منطقه ای را مطرح نمودند که قرار بر این شد کار کارشناسی در این خصوص صورت گیرد و کمیته ای راهبردی به این منظور تشکیل گردد. همینطور مرکز پژوهشی سازمان تأمین اجتماعی گزارشی در این حوزه تهیه و آماده کند و نماینده کارگر و کارفرما با حضور در کمیته راهبردی، ساختارهای خود از مزد منطقه ای را تعریف و نظرات و دیدگاههای خویش را مطرح کنند.

وی افزود: با عنایت به زمان باقی مانده تا آخر سال طبعا فرصتی جهت بررسی و ورود به مبحث مزد منطقه ای نداریم و بنابراین سال جاری هم همچون روال سال های گذشته مزد ملی در دستور کار قرار می گیرد و دستمزد به شکل ملی در شورایعالی کار تصویب می شود.

به گفته نماینده کارگران در شورایعالی کار دومین جلسه دستمزد به دوشنبه هفته آینده موکول شده و شورایعالی کار از هفته بعد مستقیما به بحث تعیین حداقل دستمزد سال ۱۴۰۰ ورود خواهد نمود.
1399/12/14
13:01:16
0.0 / 5
503
تگهای خبر: تولید , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لباس نو