استاندار مركزی خبر داد؛

صادرات ۸۰۰ میلیون دلار كالای غیرنفتی از استان مركزی

صادرات ۸۰۰ میلیون دلار كالای غیرنفتی از استان مركزی

لباس نو: استاندار مرکزی اظهار داشت: طی ۱۱ ماه سالجاری بالغ بر ۸۰۰ میلیون دلار کالای غیرنفتی از استان مرکزی به کشورهای هدف صادر گردیده است.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، سید علی آقازاده عصر چهارشنبه در آئین تجلیل از برترین های صنعتی و معدن استان مرکزی در اراک، ضمن اشاره به کاهش صادرات غیر نفتی استان مرکزی نسبت به سال گذشته، اضافه کرد: با وجود سختی ها و تحریم های موجود و مسائل پیش روی داخلی و قوانین دست و پاگیر این رقم افتخارآفرین و پرارزش است.
وی تصریح کرد: البته در بهمن ماه سال قبل تعداد کارگران دارای حقوق معوقه استان حدود ۴۵۰۰ نفر بودند اما این رقم در بهمن ماه سالجاری به ۱۴۰۳ نفر رسیده است.
استاندار مرکزی تصریح کرد: در همین بازده زمانی هم ۳۷۰ فقره پروانه بهره برداری به ارزش ۱۷ هزار میلیارد تومان و ۷۲۹ جواز تأسیس صادر گردیده است که در همین راستا ۱۱ هزار فرصت شغلی به همراه دارد که دستاورد بزرگی در حوزه صنعت و اقتصاد استان قلمداد می شود.
به گفته آقازاده، نرخ تورم در استان مرکزی کمترین میزان در سطح کشور را به خود مختص کرده است و طبق اعلام وزارت صمت با تلاش بخش خصوصی و دولت ۱۱۱ واحد تولیدی تعطیل شده استان سال جاری باردیگر به چرخه فعالیت و تولید وارد شده اند.


منبع:

1399/12/14
22:59:47
0.0 / 5
1287
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دلار , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو