معاون ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز:

سیگار هم رجیستر می شود

سیگار هم رجیستر می شود

به گزارش لباس نو سال جاری بحث رجیستری سیگار انجام شد و الان هر بسته سیگار، قابلیت ردیابی دارد و هر فردی که سیگار می خرد با اسکن کردن بارکد موجود بر روی آن متوجه می شود که این سیگار تولید داخل است و یا خیر.به گزارش لباس نو به نقل از گمرک ایران، عبدالله هندیانی درباره اقدامات این ستاد برای مبارزه با قاچاق سیگار، عنوان کرد: اگر متوسط مصرف سیگار در کشور ۶۵ میلیارد نخ سیگار باشد، صنعت به ما قول داده که ۶۰ میلیارد نخ آنرا تولید نماید. همینطور سال جاری در زمینه مبارزه با قاچاق سیگار توفیقات خوبی را داشتیم.
معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: سال جاری بحث رجیستری سیگار انجام شد و الان هر بسته سیگار، قابلیت ردیابی دارد و هر فردی که سیگار می خرد با اسکن کردن بارکد موجود بر روی آن متوجه می شود که این سیگار تولید داخل است و یا خیر و اگر کالا تقلبی یا قاچاق باشد آگاه می شود.
هندیانی افزود: این مساله اقدام بزرگی بود، چونکه زمانی که به سازمان بهداشت جهانی اعلام گردید که در حال انجام دادن چنین فعالیتی با همراهی وزارت صمت و تولیدکنندگان هستیم، اعلام نمودند که این طرح بعنوان نمونه می تواند در سطح جهانی هم عرضه شود، چون این طرح برای دخانیات در جای دیگری اجرا نشده است.
وی همینطور اظهار داشت: همسو با این اتفاق، باید مقابله با سیگارهای قاچاق هم دنبال می شد که خوشبختانه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز طرحی را همزمان با طرح رجیستر کردن بسته های سیگار به اجرا گذاشت که توسط معاونت مبارزه ستاد انجام شد.

1399/12/20
12:36:44
0.0 / 5
1051
تگهای خبر: تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لباس نو