در راستای اجرای طرح كارورزی صورت گرفت

ثبت نام بیشتر از 141 هزار داوطلب

ثبت نام بیشتر از 141 هزار داوطلب

مطابق آخرین آمار عملکرد طرح کارورزی، بیشتر از ۱۴۱ هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی و جویندگان کار در طرح کارورزی ثبت نام کرده و بیشتر از ۱۰ هزار بنگاه اقتصادی مشمول معافیت بیمه ای قرار گرفته اند.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، طرح کارورزی همچون طرح های موثر در توسعه اشتغال همراه با مهارت آموزی است که بستر آشنایی با محیط کار و جذب نیروهای کار در بنگاه اقتصادی را فراهم می آورد.

آخرین گزارش طرح کارورزی در سال ۱۳۹۹ نشان داده است که تا امروز ۱۴۱ هزار و ۴۰۷ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی بعنوان متقاضی طرح ثبت نام کرده و واجد شرایط شناخته شده اند که از این تعداد ۵۲ هزار و ۳۹ نفر منجر به عقد قرارداد شده، ۱۹ هزار و ۷۴۷ بنگاه اقتصادی ثبت نام کرده و ۱۰ هزار و ۳۹ واحد هم مشمول معافیت بیمه ای قرار گرفته اند.

این آمار نشان داده است که ثبت نام ها نسبت به ماههای گذشته رشد داشته و استقبال متقاضیان و بنگاههای اقتصادی افزایش یافته است.

استانهای فارس، لرستان، خوزستان، کرمان، ایلام، اصفهان، کرمانشاه و خراسان رضوی بیشترین تعداد داوطلب ثبت نام شده را به خود اختصاص داده اند.

در بین استانهای مجری طرح نیز، استان فارس با ۱۳ هزار و ۶۷۸ داوطلب، ۲۲۳۱ تعداد واحد پذیرنده و ۶۱۶۵ قرارداد منعقده بیشترین تعداد داوطلب واجد شرایط، بنگاه پذیرنده و قرارداد منعقده داشته است. کمترین تعداد واحد پذیرنده هم متعلق به هرمزگان و کمترین تعداد قرارداد منعقده متعلق به خوزستان بوده است.از جمله مزایای پیشبینی شده برای کارآفرینان و کارفرمایان در طرح مذکور این است که در صورت جذب کارورز، از معافیت حق بیمه سهم کارفرما به مدت حداکثر دو سال برخوردار می شوند. مدت دوره کارورزی حداکثر ۳ ماه است و کارورزان طی این مدت بیمه مسئولیت مدنی هستند.

لازم به ذکر است که میزان کمک هزینه کارورزی در سال ۱۳۹۹ هم به ازای هر ماه، برای مقطع کارشناسی ۵۰۰ هزار تومان، مقطع کارشناسی ارشد ۶۰۰ هزار تومان و برای مقطع دکترا ۷۰۰ هزار تومان است که از جانب وزارت کار به کارورزان پرداخت می شود.

افراد برای بهره مندی از مزایای طرح کارورزی مستلزم داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی حداقل کارشناسی و سن کمتر از ۳۵ سال در زمان ثبت نام هستند که برای متقاضیان مرد داشتن کارت آخر خدمت یا معافیت از خدمت نظام وظیفه الزامی است.

داوطلبان فارغ التحصیل دانشگاهی و بنگاههای اقتصادی به منظور برخورداری از مزایای دوره کارورزی و معافیت بیمه ای می توانند به سامانه کارورزی به نشانی https: //karvarzi.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت نام کنند.

به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا هم اکنون بازار کار تحت تأثیر کرونا، اوضاع و احوال اقتصادی و تحولات بیرونی در شرایط خاص به سر می برد که برای برون رفت از این وضعیت پیشبینی راهکارهای موثر برای تحرک بازار کار و اتخاذ سیاستهای حمایتی برای حفظ اشتغال و صیانت از نیروهای کار امری ضروری به حساب می آید. کارورزی، همچون طرح هایی است که می تواند زمینه آشنایی جوانان جویای کار با محیط کسب و کار و بهره گیری از دانش عملی را فراهم آورد.

منبع:

1399/12/29
13:40:14
0.0 / 5
1084
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لباس نو