توقف روند صعودی نرخ بیكاری آلمان

توقف روند صعودی نرخ بیكاری آلمان

به گزارش لباس نو بعد از چهار افزایش متوالی، نرخ بیکاری آلمان به ۴.۵ درصد کاهش پیدا کرد.


به گزارش لباس نو به نقل از بلومبرگ، تا آخر ماه فوریه متوسط نرخ بیکاری در بزرگ ترین اقتصاد اروپا به ۴.۵ درصد رسید که در مقایسه با ماه قبل ۰.۱ درصد کمتر شده است تا بدین ترتیب پایین ترین نرخ بیکاری آلمان در چهار ماه اخیر به ثبت برسد.
طی این مدت شمار افراد بیکار آلمانی با ۴۸ هزار نفر کاهش نسبت به ماه قبل به دو میلیون و ۱۰ هزار نفر رسیده و جمعیت شاغلان هم در آلمان در این ماه با ۰.۶ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۴۲ میلیون و ۱۶۰ هزار نفر رسیده است. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، شمار بیکاران آلمانی ۰.۱۵ درصد بیشتر و شمار افراد شاغل ۰.۰۸ درصد کمتر شده است.
نرخ بیکاری جوانان که مبین بیکاری جمعیت زیر ۲۵ سال است هم با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۶.۱ درصد رسیده است. از زمان اتحاد آلمان شرقی و غربی نرخ بیکاری در این کشور عموماً کاهشی بوده است. اولین آمار بازار کار بعد از اتحاد دو آلمان در سال ۱۹۹۰ منتشر و نرخ بیکاری این کشور ۴.۹ درصد اعلام گردید.
لازم به ذکر است که متوسط نرخ بیکاری در آلمان طی بازه زمانی ۱۹۴۹ تا ۲۰۲۰ معادل ۵.۵۵ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده در ارتباط با آوریل ۱۹۵۰با ۱۱.۵ درصد و کمترین رقم ثبت شده هم در ارتباط با مارس ۱۹۹۶ با ۰.۴ درصد بوده است.
دتلف شیله- مدیر دفتر کار آلمان اظهار داشت: در کوتاه مدت بازار کار تحت نتایج ناشی از کرونا باقی خواهد ماند اما انتظار ما این است که به تدریج شرایط بهتر شود. از موج اول همه گیری زخم هایی بر پیکر بازار کار مانده است که سبب می شود کار برای کارفرمایان دشوار شود و تقاضا برای نیروی کار جدید کمتر شود اما اطمینان داریم که بنیان های نیرومند اقتصاد آلمان اجازه نخواهد داد شرایط به مرحله سقوط آزاد برسد.1400/01/13
15:57:00
5.0 / 5
1051
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لباس نو