تولید نفت خام ایران افزایش می یابد

تولید نفت خام ایران افزایش می یابد

معاون برنامه ریزی وزیر نفت مهم ترین برنامه های وزارت نفت برای سال 1400 را برشمرد و اظهار داشت: یکی از اقدام های متناسب با شعار امسال افزایش تولید نفت خام است.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، هوشنگ فلاحتیان در یک گفت و گوی رادیویی با اعلان اینکه طبق برنامه ریزی های انجام شده و برمبنای بودجه ۱۴۰۰ تولید روزانه نفت باید برای تامین نیازهای داخلی و صادرات قابل قبول در بازارهای جهانی افزایش یابد، اشاره کرد: همسو با این مهم، شرکت های هدف زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران برنامه ریزی هایی را بمنظور تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها به عهده گرفته اند.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ هزار چاه نفت کم بازده یا بی بازده در کشور وجود دارد که با حمایت شرکت های دانش بنیان و دانشگاه های مربوطه در حال رفع مشکلات آن هستیم، اضافه کرد: رفع موانع پیش روی پیمانکاران و سرمایه گذاران در مفاد قراردادها نیز در دستور کار قرار گرفته است.
معاون وزیر نفت سهم گاز طبیعی در سبد سوخت انرژی کشور را بیش از ۷۰ درصد دانست و اظهار داشت: تولید گاز کشور با گذشتن از یک میلیارد مترمکعب، پارینه رکوردی تازه ثبت کرد، همه تلاش ها برای حفظ این مقدار تولید بمنظور رشد و توسعه اقتصادی کشور در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.
فلاحتیان از تولید سریع از میدان خشت، تکمیل بندر خدماتی تنبک، افزایش صادرات محصولات، ادامه پروژه های جمع آوری گازهای مشعل، تسریع در پروسه وضع سرمایه گذاری، توسعه ساخت داخل در حوزه پتروشیمی با اتکا بر شرکت های دانش بنیان، راه اندازی و راه اندازی پارک علمی و فناوری و نیز کاهش بوروکراسی اداری بعنوان برخی از اقدام های وزارت نفت برای تحقق شعار «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» نام برد.1400/01/18
23:52:24
5.0 / 5
942
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لباس نو