دریچه منهول نانوكامپوزیتی سبك، ضدسرقت و دوام بالا

دریچه منهول نانوكامپوزیتی سبك، ضدسرقت و دوام بالا

یکی از شرکتهای دانش بنیان با بهره گیری از مواد نانوکامپوزیتی مبادرت به تولید دریچه های منهول کرده که نسبت به نمونه های چدنی موجود در بازار مزیت های زیادی دارد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، دریچه های چدنی از دیرباز همیشه بعنوان یکی از گزینه های اصلی برای نصب بر روی دهانه منهول ها مطرح بوده اند. این دریچه ها با دارا بودن خصوصیاتی نظیر استواری مناسب، ریخته گری آسان و قابلیت تولید در اشکال متنوع، در دسترس بودن ماده اولیه و نیز قابلیت مرئی سازی با دستگاه های فلزیاب، جزو پر مصرف ترین جنس های دریچه منهول هستند.
در کنار نقاط قوت، داشتن نقاط ضعفی همچون وزن سنگین، دارا بودن پتانسیل سرقت بالا، قیمت نسبتا زیاد و زنگ زدگی و پوسیدگی در محیط های مرطوب، سبب می شود تا امروزه خریداران پیش از انتخاب خود مقایسه ای بین این دریچه ها با سایر جنس های موجود داشته باشند و باتوجه به شرایط محیطی محل نصب، بهترین گزینه را انتخاب کنند.
برای حل این مشکل، یکی از شرکت های دانش بنیان مبادرت به تولید و عرضه دریچه های منهول نانوکامپوزیتی کرده است. قیمت دریچه های منهول علاوه بر جنس، به پارامترهایی نظیر شکل، ابعاد و بار قابل تحمل آنها وابسته است. نوع چدن به کار رفته در ساخت دریچه تأثیر چشمگیری بر روی قیمت دارد. در نقطه مقابل، دریچه های نانوکامپوزیتی با وجود دارا بودن تمام خاصیت های مثبت مورد انتظار برای یک دریچه منهول، دارای کمترین قیمت در بین سایر جنس های دریچه هستند و این یک مزیت رقابتی اساسی برای آنها شمرده می شود.
به نقل از ستاد نانو، وزن دریچه ها نیز همچون قیمت آنها مقدار ثابتی نداشته و با تغییر در شکل، ابعاد و بار قابل تحمل کم و زیاد می شود. نکته قابل ذکر در مورد تمام دریچه های چدنی، وزن بالاتر آنها نسبت به بیشتر جنس های موجود همچون دریچه های نانوکامپوزیت است و این امر سبب بالا رفتن هزینه های حمل و نصب این دریچه ها می شود.مزیت های رقابتی دریچه های کامپوزیتی نسبت به دریچه های چدنی
منبع:

1400/01/23
10:35:36
5.0 / 5
1211
تگهای خبر: تولید , جنس , خرید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لباس نو