رئیس شركت تعاونی گاوداران بجنورد:

تنها شكم دام های خراسان شمالی پر می شود

تنها شكم دام های خراسان شمالی پر می شود

لباس نو: رئیس شركت تعاونی گاوداران بجنورد اظهار داشت: تنها شكم دام های خراسان شمالی پُر می شود.


حسینعلی حصاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینكه تهیه نهاده های دامی و علوفه از مشكلات اساسی دامداران این استان است، توضیح داد: قیمت نهاده های دامی افزایش شایان توجهی داشته است اما توان مالی دامداران این استان باز برای تهیه نهاده های دامی اندك است.
حصاری با اشاره به اینكه قیمت نهاده های دامی طی یكی دو هفته گذشته هفت تا هشت درصد افزایش یافته است، اظهار نمود: الان قیمت یونجه خشك به دو هزار و ۵۰۰، جوی دولتی یك هزار و ۴۶۰ و جو با قیمت آزاد یك هزار و ۵۵۰ هزار تومان رسیده است.
وی با تصریح بر اینكه دامداران با مشقت نهاده های دامی مورد نیاز را تأمین می كنند، اشاره كرد: این امر سبب شده تا خیلی از این دامداران نهاده های بی كیفیت را به خورد دام دهند كه این امر فقط سبب پر كردن شكم دام می شود.
این مقام مسئول افزود: حضور دلال ها در بازار یكی از عوامل اصلی گرانی قیمت نهاده های دامی در این استان است. با توزیع نهاده ها از طرف شركت پشتیبانی دام استان، دوباره، قیمت شكسته و نرخ نهاده های دامی تا حدودی كاسته می شود.
به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، خراسان شمالی یكی از قطب های تولید دام سبك در كشور است و سرمایه دامی سبك این استان بیشتر از دو میلیون رأس است. بروز خشكسالی و كاهش میزان علوفه در مراتع خراسان شمالی باعث شده تا دام های استان برای تغذیه به علوفه دستی متكی شوند اما بالا رفتن قیمت نهاده های دامی و خوراك دام باعث شده تا دامداران برای خرید خوراك دام با مشكل مواجه شوند.
قبل از این باز بالا رفتن قیمت نهاده های دامی و به دنبال آن قیمت محصول كارخانه های خوراك دام در سال ۹۶ سبب شد تا در این میان فقط دامدارها ضرر كنند و بیشتر از پیش بدهكارتر شوند.
دو میلیون و ۵۵ هزار رأس دام سبك و ۸۰ هزار رأس دام سنگین در خراسان شمالی پرورش می یابد.1397/11/29
15:15:42
5.0 / 5
4545
تگهای خبر: تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لباس نو