به دلیل كاهش حجم منابع آبی؛

هر گونه كشت جدید در شبكه های آبیاری شمال خوزستان ممنوع گردید

هر گونه كشت جدید در شبكه های آبیاری شمال خوزستان ممنوع گردید

لباس نو: خوزستان مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از ممنوعیت کشت جدید در شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی آگاهی داد.


به گزارش لباس نو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه آبیاری دز، محسن سعادت فر اظهار داشت: به سبب کاهش نزولات جوی در سال آبی جاری و به دنبال آن کاهش حجم منابع آبی ذخیره شده و برمبنای اعلام سازمان آب و برق خوزستان، عقد قرارداد آب محصولات بهاره و تابستانه اراضی تحت پوشش شبکه های آبیاری شمال خوزستان صورت نمی گیرد.
وی در عین حال اشاره کرد: آب کشت های سبزی که قبلا در زمستان و بهار کشت شده و کشت های دائم همچون باغات و گل های غیر فصلی از محل صرفه جویی در مصرف، تامین خواهد شد.
سعادت فر ضمن تاکید بر عدم تامین آب کشت های بدون قرارداد از کشاورزان خواست از کشت محصولات جدید اجتناب کنند تا از خسارات بعدی جلوگیری شود.
بگفته وی شرایط خاص کاهش شدید بارندگی و تبعات ناشی از آن، همکاری کشاورزان و مدیریت آب منطقه را بیش از پیش ضروری کرده است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری شمال خوزستان اشاره کرد: با وجود سهمیه بندی آب تخصیصی به شبکه، کشت های فصل قبل به ویژه کشت گندم و چغندرقند با مدیریت صحیح آب، تامین شده و لازم است با مصرف بهینه آب از منابع موجود تا زمان برداشت این محصولات به خوبی بهره برداری شود.
شرکت بهره برداری شمال خوزستان مدیریت تامین آب اراضی کشاورزی تحت پوشش شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی را بر عهده دارد.
منبع:

1400/02/04
22:37:02
5.0 / 5
1409
تگهای خبر: محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لباس نو