سازمان های اموال تملیكی و تعزیرات، كارگروه مشترك می سازند

سازمان های اموال تملیكی و تعزیرات، كارگروه مشترك می سازند

دو سازمان اموال تملیکی و تعزیرات حکومتی کارگروه مشترک تعیین تکلیف تعدادی از پرونده های اموال تملیکی را می سازند.به گزارش لباس نو به نقل از سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در جلسه ای با حضور محمدعلی افتخاری مدیرعامل سازمان اموال تملیکی، سید عبدالمجید اجتهادی مدیرکل پیشگیری و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی، علیرضا نورنژاد مدیرکل نظارت بر اجرای احکام تعزیرات حکومتی نحوه تعیین تکلیف تعدادی از پرونده های اموال تملیکی بررسی گردید.
افتخاری ضمن تشکر از همکاری سازمان تعزیرات حکومتی در امتداد پیشبرد اهداف و سیاست پشتیبانی از تولید و کاهش پرونده های معطل مانده اموال تملیکی برای پشتیبانی و مانع زدایی از این بخش، گفت: هم اکنون این سازمان برای رسیدن به اهداف سازمانی و کمک به کشور در امتداد شعار سال باید علاوه بر حذف موانعی مانند کمبود نیروی انسانی متخصص، انبارهای مجهز و منابع مالی، در فرایندهای تعیین تکلیف بموقع پرونده ها بمنظور کاهش هزینه ها و ارتقا کارایی بازبینی کند.
مدیرعامل سازمان اموال تملیکی از برنامه ریزی صحیح و هدفمند برای رسیدگی به پروندهای معطل مانده اموال تملیکی آگاهی داد و اظهار داشت: پیشنهاد می شود کارگروهی متشکل از اعضای هیئت مدیره سازمان اموال تملیکی و برخی مدیران کل تعزیرات حکومتی شکل گیرد تا نسبت به تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبار اقدام لازم صورت گیرد.
وی اضافه کرد: معاونت های فروش اموال منقول و غیر منقول سازمان اموال تملیکی طی یک هماهنگی و نظارت بر مدیریت های استانی، گزارش یک ماهه در حوزه اموال منقول و ۲ هفته ای در حوزه اموال غیر منقول از روند پیشرفت پرونده ها شامل راکد، در دست اقدام و به سرانجام رسیده برای تعزیرات حکومتی استان خود ارسال نمایند.
مدیرعامل سازمان اموال تملیکی اظهار داشت: یکی از کارهای خوب و مؤثر می تواند، برگزاری جلسات مستمر و ماهانه معاونین سازمان با مسئولان تعزیرات حکومتی باشد که این کار پیرو تشکیل کارگروه تعیین تکلیف اموال تملیکی عملیاتی خواهد شد.
افتخاری با اشاره به مدل موفق تشکیل کارگروه جهادی تعیین تکلیف اموال تملیکی در این سازمان اظهار داشت: قرار شد مشابه این کارگروه در مدیریت اموال تملیکی استان تهران تشکیل و با همکاری و اعضای مؤثر این سازمان و مدیران ارشد تعزیرات حکومتی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز موانع پیش روی تحقق اهداف و برنامه های ترسیم شده برداشته شود و بتوان این کارگروه را بعنوان یک الگوی موفق در دیگر استانها پایه گذاری کرد.
همچنین در این نشست، وی بر راه اندازی کامل سامانه جامع اموال تملیکی و برقراری ارتباط برخط با سازمان تعزیرات حکومتی تاکید کرد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی ضمن اعلام آمادگی تمامی ارکان این سازمان درباب رسیدگی به پرونده های مربوط به سازمان اموال تملیکی اظهار داشت: یکی از عمده مشکلاتی که هم اکنون وجود دارد برقرار نبودن ارتباط برخط میان دو سازمان و ناآگاه بودن روند رسیدگی به پرونده ها است که بعضاً موجب اتلاف انرژی و موازی کاری این دو سازمان می شود.

1400/02/10
13:13:55
5.0 / 5
1892
تگهای خبر: تولید , فروش , متخصص , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لباس نو