دو نهادی كه اصرار به برگزاری انتخابات شركتهای سهام عدالت دارند

دو نهادی كه اصرار به برگزاری انتخابات شركتهای سهام عدالت دارند

سخنگوی کانون سرمایه گذاری استانی سهام عدالت از اصرار سازمان بورس و وزارت اقتصاد برای برگزاری انتخابات مدیران این شرکتها آگاهی داد.به گزارش لباس نو به نقل از رادیو گفت و گو، اکبر حیدری با اعلان اینکه مجامع از منظر قانون غیرقانونی هستند، در این زمینه توضیح داد: بنا بر اعلام سازمان بازرسی کل کشور به سبب اینکه اساسنامه مورد عمل بصورت فوق العاده در مجمع به تصویب نرسیده و حق انتخاب کردن و انتخاب شدن بیش از ۵۰ درصد مردم در مجامع روشن نیست، احساس می شود مباحث وارد شده توسط سازمان بازرسی کل کشور هنوز رفع نشده است.
وی با بیان اینکه انتخابات باید تا حل این موارد و حفظ حق مردم و رعایت قانون، به تعویق بیفتد، اضافه کرد: برخی مراجع قضائی در این رابطه احکامی صادر کرده اند.
در ادامه پوریا خاوری، مسئول درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک سهام عدالت با اشاره به اینکه ما برگزار کننده مجمع هستیم و آنچه را که سازمان بورس بعنوان نهاد بالادست از رهبری دریافت کرده، واگذاری وظیفه آزادسازی سهام عدالت به شورای عالی بورس است.
وی معتقد می باشد مردم هرچه سریع تر باید به حق اصلی خود برسند و اشاره کرد: خیلی از مردم نسبت به وجه سهام عدالت خود حساب ویژه باز کرده اند.
خاوری معتقد می باشد این نهاد بعنوان خدمتگزار در کنار مردم ایفای نقش می کند و غیرقانونی بودن انتخابات مجمع را صراحتاً رد کرد و اضافه کرد: اصلاً این بحث در کار نیست.
وی افزود: شرکت های زیر مجموعه سازمان بورس موظف می باشند از قوانین تبعیت کنند.
خاوری در ادامه سخنان دیگر میهمان برنامه که اصرار کرد در ارتباط با غیر قانونی بودن نامه ارائه شده است، اظهار داشت: درباره اظهارات آقای حیدری درباب سازمان بازرسی کل کشور و قوه قضائیه، بهتر است نماینده ای از این سازمان ها در این زمینه صحبت کنند!
حیدری در این میان تاکید کرد ما مدافع حق سهامداران و شرکتها هستیم و تصریح کرد که رهبری لزوم انتقال سهام را به صاحبان تاکید نمودند و در نامه اخیر دفتر رهبری به شورای بورس تکلیف شده است که انتخاب مدیران در قالب بخشنامه مصوب شورای عالی بورس باشد ولی اتفاق فعلی، خارج از چارچوب بخشنامه و بدون تصویب اساسنامه و نیز تحقق مشارکت واقعی مردم است.
خاوری هم خطاب به دیگر میهمان برنامه درخواست نمود که حیدری اطلاعات خودرا به روز کند
سپس حیدری اشاره کرد: در جلسات مربوط به شورای عالی بورس حضور داشته و در ریز جزییات و مذاکرات قرار دارد.
خاوری اظهار داشت: این بحث شما دقیقاً مغایر صحبت ماست.
سپس حیدری اضافه کرد: بخشنامه اجازه ای به شورای عالی بورس نداده است.
خاوری نیز افزود: مصوبه ای که ۴ مراد ۹۹ ضمیمه شده است درباب دعوت به مجمع اشاراتی دارد.
حیدری این اظهارات را «تفسیر به رأی» تلقی نمود و افزود: اساسنامه باید در مجمع فوق العاده به تصویب برسد.
پس از آن خاوری اشاره کرد: اینطور نیست که فقط چند نفر از اعضای هیئت مدیره شورای عالی بورس در جلسه حضور دارند و در شورای عالی بورس از نهادهای مختلف، نمایندگانی حضور دارند که اگر مصوبه ای صادر می شود، مورد تأیید همگان است.

1400/02/12
20:10:59
5.0 / 5
957
تگهای خبر: اقتصاد , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لباس نو