ساختار مدیریت كل اعتبارات بانك مركزی تغییر نمود

ساختار مدیریت كل اعتبارات بانك مركزی تغییر نمود

به گزارش لباس نو بانک مرکزی در تکمیل چارچوب نوین سیاست گذاری پولی، ساختار مدیریت کل اعتبارات را متناسب با نیازهای ناظر بر این تحولات به مدیریت کل عملیات پولی و اعتباری با سه اداره زیر مجموعه «اعتبارات»، «عملیات بازار باز» و «تأمین مالی زنجیره تولید» تغییر داد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، این بانک در جهت عملیاتی کردن فرایندهای در ارتباط با سیاست گذاری نوین پولی در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ با تمرکز بر عملیات بازار باز، تسهیلات قاعده مند و وثیقه دار کردن رابطه مالی بانک ها با بانک مرکزی اداره عملیات بازار باز را ایجاد کرد.

همینطور در تکمیل ساختار جدید و با هدف توسعه زیرساخت های تأمین مالی زنجیره های تولید و کمک به رشد اقتصادی از راه شیوه های غیرتورمی اداره "تأمین مالی زنجیره تولید" هم تشکیل شد.
بر اساس این تغییرات جدید، بخشی از فعالیتهای اداره اعتبارات به دو اداره تخصصی «عملیات بازار باز» و «تامین مالی زنجیره تولید» تفویض شد و تمرکز اصلی اداره اعتبارات بر اجرای تکالیف قانونی بانک مرکزی و همینطور مدیریت روابط مالی این بانک با بخش دولتی استوار شد.

طبق اعلام بانک مرکزی، مدیریت کل اعتبارات این بانک که قبلاً متشکل از دو اداره اعتبارات و اطلاعات بانکی بود با تغییر ساختار متناسب با چارچوب جدید سیاست گذاری نوین پولی به مدیریت کل عملیات پولی و اعتباری متشکل از سه اداره «اعتبارات»، «عملیات بازار باز» و «تأمین مالی زنجیره تولید» تبدیل شد. اداره اطلاعات بانکی هم به حوزه معاونت نظارتی بانک مرکزی منتقل شد.

گفتنی است؛ رئیس کل بانک مرکزی طی احکام جداگانه ای، محمد نادعلی، محمود نادری و حمید آذرمند را به ترتیب بعنوان مدیرکل عملیات پولی و اعتباری، مدیر اداره عملیات بازار باز و مدیر اداره تأمین مالی زنجیره تولید انتخاب کرد.
منبع:

1400/02/21
14:13:01
5.0 / 5
1446
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لباس نو