از سوی معاونت اقتصادی رئیس جمهوری؛

3 مصوبه حمایتی دولت درباره بازار سرمایه ابلاغ گردید

3 مصوبه حمایتی دولت درباره بازار سرمایه ابلاغ گردید

معاون اقتصادی رئیس جمهوری مصوبات ستاد هماهنگی اقتصادی درمورد بازار سهام را برای اجرا ابلاغ نمود.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری، مصوبات جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی در مورد بازار سرمایه را به وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت کشور، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ نمود.
در این ابلاغیه آمده است: بند الف تصمیمات جلسه ۲۰۱ ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مورخ ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ که به تأیید ریاست جمهوری رسیده است، به شرح ذیل ابلاغ می گردد:
۱. بانک مرکزی در اجرای مصوبه شورایعالی امنیت ملی ظرف مدت ۳ هفته نسبت به فروش تدریجی ۲۰۰ میلیون دلار از منابع ارزی به حساب صندوق توسعه ملی اقدام و منابع حاصل را به صندوق تثبیت سرمایه واریز نماید.
۲. به منظور پشتیبانی از تأمین مالی بنگاه های اقتصادی از راه بازار سرمایه، بانک مرکزی به فوریت نسبت به لغو بخشنامه ها و مصوبات ممنوعیت اعطای تسهیلات برای خرید سهام شرکتهای سرمایه گذاری، هلدینگ و کارگزاری ها اقدام نماید.
۳. سرمایه گذاری در خرید سهام شرکتهای پذیرفته شده در بازار سرمایه جزو مصادیق سرمایه گذاری قابل قبول برای اعطای اقامت ۵ ساله به اتباع خارجی است. ترتیبات اجرایی این مورد با همکاری وزارت امور اقتصاد و دارایی و وزارت کشور در شیوه نامه مربوط لحاظ شود.منبع:

1400/02/23
10:07:49
5.0 / 5
1676
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , توسعه , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لباس نو