تقوی:

مجلس قبل شعار سال با مجلس پس از شعار سال هیچ تفاوتی نكرده است

مجلس قبل شعار سال با مجلس پس از شعار سال هیچ تفاوتی نكرده است

به گزارش لباس نو رئیس مجمع نمایندگان استان تهران با انتقاد از عملکرد مسئولان در حوزه توجه به تحقق شعار سال عنوان کرد: متاسفانه مجلس قبل شعار سال با مجلس پس از شعار سال هیچ تفاوتی نکرده است.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، سید رضا تقوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس ضمن محکوم کردن حادثه تلخ دشت برچی افغانستان و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه اظهار داشت: لعنت خدا و ننگ ابدی بر گرگ صفتان آمریکایی و اروپایی که صهیونیست های بی وطن را مسلح می کنند تا مسلمانان را قتل عام نمایند.
وی ادامه داد: امیدوارم مجلس یازدهم نهاد جهاد سازندگی را زنده کند و آنرا بعنوان هدیه به مردم مناطق محروم و روستاییان تقدیم کند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: در ابتدای هر سال از طرف رهبر فرزانه و حکیم انقلاب عنوان و شعاری اعلام می شود تا مسیر حرکت کلی کشور در طول سال مشخص گردد، این نامگذاری ها از باب تفنن، تعارف و تشریفات نیست و نباید با آن بعنوان یک امر تشریفاتی برخورد شود، این نامگذاری ها باتوجه به نیازهای ضروری کشور انتخاب می شود، چندین سال است که شعارهای سالانه از حوزه اقتصاد انتخاب می شود، شاید دلیل این است که ما در کشور مشکلات اقتصادی داریم و با عمل به محتوای این شعارها باید مشکلات حوزه اقتصاد را رفع کنیم؛ یعنی مشکل اشتغال کم شود، تحریم ها خنثی گردد، خلاقیت ها و نوآوری ها ایجاد شود و بن بست ها تا حدودی شکسته شود.
رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آیا تا حالا مسئولان و مدیران توانسته اند آنچه را که مورد نظر رهبری معظم بوده محقق سازند؟ فعالیت مسئولان انتظار ایشان را براورده نکرده است، ما مسئولان با نصب چند تابلو و برگزاری چند سخنرانی و تشکیل چند سمینار و وبینار ماموریت خویش را اختتام یافته می دانیم در صورتیکه فقط با سخنرانی و شعار کاری صورت نمی گیرد.
تقوی اظهار داشت: بر طبق این رهنمود قرآنی که فرمود از خود بگوییم و خودرا نقد نماییم به رسالت مجلس اشاره می کنم، مجلسی که مایه امید نیروهای انقلابی شد و از طرف مقام معظم رهبری چندین مدال باارزش دریافت کرد و مجلس انقلابی عنوان گرفت، اما مجلس برای شعار سال چه برنامه ای تدوین کرده است؟ متاسفانه مجلس قبل شعار سال با مجلس پس از شعار سال هیچ تفاوتی نکرده است، بعنوان یک نماینده مجلس از هیات رییسه انتظار داشتم اولین جلسات سال ۱۴۰۰ را به شعار سال اختصاص می دادند و طی یک برنامه ای مدون مشخص می کردیم که ما مجلسیان می خواهیم چه گامی در جهت تحقق شعار جهش تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها برداریم تا مشکلات مردم گرفتار و انقلابی را رفع نماییم.
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قوانین مزاحم کم نیست، پیج و خم های خسته کننده قانونی که انگیزه هر سرمایه گزار و کارآفرین را می کشد و مردم صبور ما هر روز با آن دست به گریبان هستند باید از سر راه برداشته شود، ما چه پشتیبانی قانونی را می توانیم برای تولیدکنندگان در نظر بگیریم؟آیا با این روند و روش می توانیم در آخر سال به رهبری معظم انقلاب و مردم گرفتار با عدد و رقم گزارش دهیم چه میزان از موانع تولید رفع شد؟
تقوی اظهار داشت: شیوه قانون گذاری فعلی بااینکه طبق مواد بخشنامه قانونی می باشد ولی متناسب با نیازهای انقلابی، روان سازی کارها، شتابندگی و تحول آفرین نیست، باید طرحی نو درانداخت، این روش قانون گذاری از آسمان نازل نشده است که ما ۴۰ سال با وجود همه اشکالات بر آن پایبندیم، از قانون انتخابات گرفته تا بررسی صلاحیت ها، تا روش انتخاب کمیسیون ها، تا اعلام وصول طرح ها، تذکر، سوال، کارت زرد و سفید، کار کم حاصل تحقیق ها و تفحص ها، چند سال است که رهبری معظم انقلاب درباب اصلاح ساختار لایحه بودجه تذکر داده اند، چه اصلاحی و چه کاری انجام گرفت؟ آیا سبک و سیاق بودجه و تصویب فله ای ردیف ها مورد قبول است؟ اگر بخواهیم به ردیف ها بپردازیم در مدت قانونی که هیچ حتی در طول یک سال هم نمی توانیم بودجه را به دولت ابلاغ نماییم.
او در آخر افزود: انباشت قانون از دیگر مشکلات ما بوده و کمبود قانون نداریم، حدود ۱۲ هزار عنوان قانون داریم، در صورتیکه با ۲۰۰ عنوان قانون می توان کشور را به خوبی اداره نماییم، همین طور ۱۵۰ هزار بخشنامه و ۲۰۰ هزار بخشنامه دست و بال مدیران را بسته است، پیشنهاد می دهم پس از مطالعات از ۳ روز جلسه علنی یک روز برای قانونگذاری، یک روز برای قانون زدایی و یک روز برای نظارت مؤثر و کارساز قرار دهیم، مرکز پژوهش های مجلس نیز باید بهتر و فعال تر عمل کند.
منبع:

1400/02/26
13:49:47
5.0 / 5
1494
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لباس نو