وقوع دومین حمله سایبری مقابل سیستم بهداشت و درمان ایرلند

وقوع دومین حمله سایبری مقابل سیستم بهداشت و درمان ایرلند

با گذشت سه روز از اختلال خدمات درمانی بعد از اینکه هکرها موجب از کار افتادن سیستمهای کامپیوتر شبکه درمانی ایرلند شدند، وزارت بهداشت و درمان این کشور اعلام نمود با یک حمله سایبری روبرو شده است.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، وزارت بهداشت و درمان ایرلند روز یکشنبه تایید نمود روز پنج شنبه هدف یک حمله باج افزاری قرار گرفته که مشابه حمله ای بوده که مقابل سیستم درمان ملی ایرلند انجام گرفت.

سخنگوی وزارت بهداشت و درمان ایرلند اعلام نمود این وزارتخانه در کوشش برای کنترل وضعیت از روز پنج شنبه است و به همکاری نزدیک با مقامات ادامه می دهد. وی اصرار کرد این وزارتخانه به حفاظت از اطلاعاتش متمرکز شده است.

خبر حمله سایبری جدید در حالی منتشر گردید که مردم با لغو وقت ملاقات با پزشک و تاخیر در بعضی از خدمات ارائه شده بوسیله سیستم درمان ملی ایرلند رو به رو شده اند. تزریق واکسنهای کووید ۱۹ و تست کرونا ادامه دارد اما ممکنست دریافت نتایج آنها با تاخیر همراه شود. ردگیری آمار هم فعال است اما ممکنست دیرتر از معمول منتشر شود. ایرلند از روز پنج شنبه نتوانسته است آمار روزانه مبتلاشدن به کووید ۱۹ را منتشر کند.

سرویس درمانی ایرلند هفته گذشته در پی آنچه وقوع یک حمله سایبری بزرگ توصیف کرد، سیستمهای کامپیوتری خودرا بست. آن اوکانر، مدیر کارهای سیستم درمان ملی ایرلند به شبکه رادیویی RTE اظهار داشت: هکرها با بهره گیری از باج افزار Conti از لطمه پذیری کامپیوتری بهره برداری کرده اند که قبل از این شناخته نشده بود. این حادثه کمتر از یک هفته بعد از وقوع حمله سایبری مقابل گرداننده بزرگترین شبکه خط لوله سوخت رسانی آمریکا و مختل شدن پنج روزه فعالیت این سیستم و کمبود سوخت در ایالتهای شرقی این کشور روی داده است.

مایکل مارتین، نخست وزیر ایرلند علنا اعلام نمود این کشور هیچ باجی به هکرها پرداخت نخواهد کرد.

مرکز امنیت سایبری ملی ایرلند با اتحادیه اروپا و سایر شرکای بین المللی به تعامل می پردازند تا اطلاعات درباره این واقعه را به اشتراک بگذارد و اطمینان حاصل کند که سرویس درمانی ایرلند به حمایت سایبری بین المللی فوری دسترسی دارد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سرویس درمانی ملی انگلیس در سال ۲۰۱۷ هدف حمله باج افزاری قرار گرفت که بر فعالیت ۴۵ سازمان تاثیر گذاشت و موجب شد بیمارستانها نتوانند بیمارانشان را پذیرش کنند.
1400/02/27
08:59:16
5.0 / 5
1041
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لباس نو