استاندار تهران:

افزایش قیمت نان قانونی نیست

افزایش قیمت نان قانونی نیست

به گزارش لباس نو استاندار تهران با اشاره به اینکه افزایش هزینه های نانوایان در کارگروهی در حال بررسی است و بعد از تصویب نرخ جدید اعلام خواهد شد، اضافه کرد: هم اکنون افزایش قیمت نان قانونی نیست و با متخلفین برخورد خواهد شد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران اظهار نمود: برخی نانوان ها در مورد افزایش قیمت حامل های انرژی و حقوق و دستمزد کارگران مباحثی مطرح می کنند که در حال بررسی و کارشناسی است در همین راستا کارگروهی مشغول بررسی است تا به نرخی که این افزایش ها را پوشش دهند برسند، اما هم اکنون اتحادیه ها نباید افزایش قیمتی داشته باشند.
وی اشاره کرد: هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت نان تصویب نشده و هر نانوایی که افزایش قیمت داشته باشد خلاف بخشنامه است و با وی برخورد خواهد شد، البته نانوایان هم این اطمینان را داشته باشند که این مساله در راه بررسی است و بعد از تصویب افزایش قیمتی که پوشش افزایش هزینه های آنها را بدهد اعمال خواهد شد.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود درباب روند تزریق واکسن در استان تهران نیز اظهار داشت: از ۶۰۲ هزار واکسنی که در اختیار استان تهران قرار گرفته تا حالا ۴۰۷ دوز یعنی معادل ۷۲.۵ درصد تزریق شده و در این راه همکاری خوبی میان دستگاه های مختلف شکل گرفته که برای مکان های تزریق واکسن دستگاه های مختلف اقدام نموده اند. هم اکنون ۷۵ ساله به بالا می توانند در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام کنند که به آنها اطلاع رسانی لازم داده خواهد شد.
وی اشاره کرد: روند واکسیناسیون با سرعت در حال پیموده شدن است و امیدواریم با واکسن های خریداری شده و ورود واکسن های تولید داخل، گروه های سنی بالای ۶۰ سال بر طبق اولویت بندی که انجام شده هرچه سریعتر تزریق واکسن آنها صورت گیرد.
محسنی بندپی در بخش دیگری از سخنان خود در دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: علاوه بر ارزیابی عملکرد دستگاه های مختلف درباب تحقق مصوبات مربوطه به آنها در جلسه، موضوع دیگری که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت راه اندازی مجتمع های صنفی در بعضی شهرستان های استان تهران که ظرفیت های لازم را در اراضی غیر زراعی دارند به این شکل که تعدادی از این شهرستان ها اراضی دارند که قابل استفاده زراعی نیست که قرار شد برای تغییر کاربری آنها جهاد کشاورزی نظر خودرا اعلام نماید تا برای راه اندازی واحدهای صنفی که ارزش افزوده دارند سرعت کار افزایش پیدا کند.
استاندار تهران بررسی ظرفیت های بودجه برای مشوق های بخش کشاورزی را یکی دیگر از دستور کارهای این جلسه خواند و افزود: ظرفیتی در قانون بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده تا برای کشاورزانی که از خشکسالی و یا سیلاب لطمه دیده اند بخشودگی وام ها در نظر گرفته شود که این مساله در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
منبع:

1400/02/29
19:47:30
5.0 / 5
1377
تگهای خبر: توسعه , تولید , خرید , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لباس نو