زارع:

استخراج ارزهای دیجیتالی باید نظام مند شود

استخراج ارزهای دیجیتالی باید نظام مند شود

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه تخصیص اعتبار به حوزه انرژی کشور متناسب با شرح وظایف برای این حوزه نبوده است.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، رحیم زارع در جلسه علنی بامداد امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش وزیر نیرو در مورد علت خاموشی های اخیر کشور بیان نمود: متاسفانه ۵۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی صنعت برق کشور است و ما با صنعتی که دارای اقتصاد ناتراز می باشد روبرو می باشیم.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۱۴۰۰ تمام تلاش خویش را به کار گرفت تا بودجه این حوزه را اصلاح نماید. برپایه برنامه توسعه باید ظرفیت تولید برق مان به ۲۵ هزار مگاوات افزایش پیدا می کرد، اما در مجموع نیروگاه های راه اندازی شده به ۱۱ هزار مگاوات رسیده است.
زارع در ادامه اظهار نمود: از طرفی شاهد استفاده از ماینرها برای استخراج رمزارز در صنایع تعطیل شده هستیم که باید این امر نظام مند شود. با عنایت به کمبود آب بطور قطع ما در زمستان هم با مشکل تأمین برق روبرو خواهیم شد متاسفانه تنها ۱۷ درصد از منابع وزارت نیرو تخصیص یافته است.
نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متناسب با شرح وظایف برای این حوزه اعتبار تخصیص داده نشده است. نظام مند کردن تولید ارزهای دیجیتالی با استفاده از ماینرها یکی از مواردی است که مجلس شورای اسلامی باید به آن ورود کند. با عنایت به کاهش بارندگی ها ما در زمستان هم با وضعیت کنونی مواجه خواهیم بود و باید برنامه ریزی معینی برای تأمین برق شود. حالا در مناطق سردسیر حدود چهار ساعت با قطعی برق مواجه هستیم.1400/03/09
10:04:02
5.0 / 5
1109
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لباس نو