از سوی وزیر اقتصاد

اعلام زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت

اعلام زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت

به گزارش لباس نو وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلان اینکه مرحله دوم سود سهام عدالت پیش از عید قربان پرداخت می شود، اظهار داشت: آزادسازی مابقی سهام عدالت بستگی به شرایط بازار دارد و در صورتیکه شرایط بازار مناسب باشد 40 درصد باقیمانده آزاد خواهد شد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند در جمع خبرنگاران با اشاره به زمان پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت برای سال ۱۳۹۸ اظهار داشت: مرحله اول اواخر سال قبل پرداخت گردید و مرحله دوم پیش از عید قربان پرداخت می شود.
وی درباره دلیلهای تاخیر پرداخت ۵۰ درصد دوم سود سهام عدالت اظهار نمود: موضوع این است که نمی خواهیم بر شرکت های سرمایه پذیر فشار وارد آوریم از طرف دیگر به دنبال آن هستیم که سریع تر این سود را به دست سهامداران برسانیم بدین سبب به سبب این که نمی خواهیم فشاری به شرکتها وارد بیاوریم، تند پیش نمی رویم اما تا پیش از عید قربان مرحله دوم سود سهام عدالت پرداخت می شود.
وزیر اقتصاد درباره آزاد سازی ۴۰ درصد باقیمانده سهام عدالت اظهار داشت: آزادسازی مابقی سهام عدالت بستگی به شرایط بازار دارد و در صورتیکه شرایط بازار مناسب باشد ۴۰ درصد باقیمانده آزاد خواهد شد.
دژپسند در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص این که کاندیداهای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری وعده هایی از جنس افزایش یارانه ها و سقف تسهیلات می دهند و مردم می گویند اگر این شعارها واقعی است چرا این دولت نمی تواند این اقدامات را عملی سازد نظر شما درباره شعارهای اقتصادی کاندیداها چیست؟ اظهار داشت: برنامه وزارت اقتصاد این نیست که فرمایشات کاندیداها را ارزیابی کنند و مردم و سهامداران خودشان باید شعارها و برنامه های انتخاباتی را ارزیابی و داوری کنند.
وی اشاره کرد: اما اگر کاندیدی نسبت دروغ به عملکرد وزارت اقتصاد و دولت بدهد سریعا پاسخ آنرا می دهیم.
وزیر اقتصاد با اعلان اینکه امروز جامعه هوشمند است و مردم شعارها و وعده های کاندیداها را ارزیابی می کنند اظهار داشت: شاهد آن هستیم که بلافاصله پس از اینکه کاندیداها برنامه ای برای بازار سرمایه اعلام می کنند مردم و سهامداران نسبت به آن واکنش نشان می دهند و این واکنش ها می تواند مبنای صحت سنجی باشد.
دژپسند اشاره کرد: درخواست من از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این است که فرمایشات به شکلی باشد نه به توقعات و نه فضای سرمایه گذاری خصوصاً بورس دامن بزند و آنرا متشنج کند.
وی با اعلان اینکه برنامه ریزی ما این است که ابتدا مالیات هوشمند را تحقق ببخشیم، اظهار داشت: بخشنامه اجرائی مالیات بر خانه و خودرو های لوکس به هیئت وزیران ارسال شده است که به زودی اجرا می شود.
منبع:

1400/03/12
12:10:27
5.0 / 5
1954
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , جنس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لباس نو