معاون استانداری مركزی خبر داد؛

راه اندازی كمیته پسا تحریم در استان مركزی

راه اندازی كمیته پسا تحریم در استان مركزی

لباس نو: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی ضمن اشاره به صدمه های تحریم بر اقتصاد کشور اظهار داشت: کمیته ای در استان تحت عنوان برنامه پسا تحریم بوجود آمده است.به گزارش لباس نو به نقل از مهر سعید فرخی عصر چهارشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی ضمن اشاره به این که شاخصهای اقتصادی در استان مرکزی بنا به شواهد نسبت به سایر استان ها وضعیت خوبی دارد، اظهار داشت: خوشبختانه استان مرکزی در بحث شاخصهای اقتصادی توانسته رتبه نخست کشور را از آن خود کند.
وی با تکیه بر اجرایی شدن شعار سال اظهار داشت: امسال به منظور تحقق شعار سال با ادارات و دستگاههای مختلف نشست های تخصصی برگزار شد و تلاش بر این بود که با نشست با تشکل های اقتصادی نحوه تحقق شعار سال بررسی شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: سال قبل هم شعار سال به صورت نسبی محقق شد و تنها دلیل تحقق این مهم اعتقاد همه ارکان حاکمیت به اجرایی شدن شعار سال و همکاری و هماهنگی مجموعه استان بود.
فرخی افزود: سال قبل در جهت تحقق شعار سال توانستیم یک سند تهیه و تدوین کنیمو امسال هم در جهت تحقق شعار سال یک نقشه راه تهیه شده است. این منشور در سطح راهبردی تهیه و برنامه ریزی شده که برنامه های راهبردی آن باید توسط دستگاههای اجرایی تهیه و اجرا شود.
وی ضمن اشاره به صدمه های تحریم بر اقتصاد کشور اظهار داشت: کمیته ای در استان با همکاری اتاق بازرگانی تحت عنوان «برنامه پسا تحریم» بوجود آمده تا هم از صدمه تحریم ها در آینده جلوگیری شود و علاوه بر آن از برکات تحریم ها هم استفاده گردد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی افزود: تحریم ها باوجود مشکلاتی که بوجود آورده است سبب شده شرایط تولید با پیشگیری از واردات محصولات خارجی به کشور بهبود یابد.
فرخی در انتها با اشاره به اینکه خاموشی های اول خرداد غیرمنتظره بود اما در مجموع باید آماده باشیم چون که سال جاری خاموشی خواهیم داشت، اظهار داشت: قطع غیر برنامه ریزی شده برق باید به حداقل خود برسد که در این راستا واحدهای تولیدی باید برنامه ریزی دقیقی انجام دهند تا بتوانیم با برنامه ریزی از مساله کمبود برق عبور نماییم.منبع:

1400/03/16
16:03:58
5.0 / 5
1058
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لباس نو