تازه ترین حراج اوراق مالی دولتی مشتری نداشت

تازه ترین حراج اوراق مالی دولتی مشتری نداشت

نتیجه سومین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی مورخ ۱۹ خردادماه ۱۴۰۰ اعلام شد؛ حراج بعدی ۲۵ خردادماه سال جاری برگزار می گردد.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، بانک مرکزی در اطلاعیه ای اظهار داشت: ضمن اعلام نتیجه سومین مرحله از حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال ۱۴۰۰ (مورخ ۱۹ خرداد ماه)، به اطلاع می رساند حراج جدید اوراق یاد شده در تاریخ ۲۵ خرداد ماه سالجاری برگزار می شود.
نتیجه حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در ۱۹ خردادماه ۱۴۰۰
پیرو اطلاعیه روز چهارشنبه ۱۱ خردادماه ۱۴۰۰ در مورد برگزاری حراج اوراق مالی اسلامی دولتی به اطلاع می رساند، طی برگزاری سومین مرحله از این حراج، سفارشی از راه سامانه بازار بین بانکی ریالی از جانب بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی دریافت و ثبت نشد. همینطور در هفته منتهی به ۱۹ خردادماه سال ۱۴۰۰، اوراق مالی اسلامی دولتی در بازار بورس فروخته نشد.
برگزاری حراج بعدی اوراق مالی اسلامی دولتی؛ ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
کارگزاری بانک مرکزی در جهت عرضه تدریجی اوراق در تواترهای هفتگی، مرحله چهارم حراج اوراق مالی اسلامی دولتی جهت فروش به بانک ها، مؤسسات اعتباری غیربانکی، شرکتهای بیمه و نهادهای مالی مبحث بند ۲۱ ماده ۱ قانون بازار اوراق بهادار نظیر صندوق های سرمایه گذاری و شرکتهای تأمین سرمایه را در روز سه شنبه ۲۵ خردادماه ۱۴۰۰ اجرا می کند. اوراق عرضه شده در این حراج، مرابحه عام، کوپن دار و با تواتر پرداخت سود شش ماهه (پرداخت کوپن دو بار در سال) و به شرح جدول زیر است:

بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی متقاضی شرکت در این حراج می توانند نسبت به ارسال سفارش های خود تا ساعت ۱۲: ۰۰ روز یکشنبه ۲۳ خردادماه ۱۴۰۰ تنها از راه سامانه بازار بین بانکی اقدام نمایند.
شرکت های بیمه و نهادهای مالی مبحث بند ۲۱ ماده ۱ قانون بازار اوراق بهادار نظیر صندوق های سرمایه گذاری و شرکتهای تأمین سرمایه متقاضی شرکت در این حراج هم می توانند سفارش های خویش را تا ساعت ۱۲: ۰۰ روز یکشنبه ۲۳ خردادماه ۱۴۰۰ از راه سامانه مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ثبت کنند. معاملات در ارتباط با این حراج در روز سه شنبه ۲۵ خرداد ماه ۱۴۰۰ صورت خواهد گرفت.
تمام نهادهای مالی متقاضی شرکت در این حراج می توانند سفارش های خویش را در هر نماد به صورت جداگانه ارسال نمایند.
شایان ذکر است حداقل حجم سفارش در هر یک از نمادهای مزبور ۵۰۰ هزار ورقه است. همینطور به نهادهای مالی شرکت کننده در این حراج سفارش می شود تنوع بخشی به سبد دارایی های مالی را در سفارش گذاری خود مدنظر قرار دهند.
ذکر این نکته ضروریست که وزارت امور اقتصادی و دارایی الزامی به پذیرش کلیه پیشنهادات دریافت شده یا فروش کلیه اوراق عرضه شده در حراج را ندارد. بانک مرکزی سفارشات دریافت شده را به منظور تصمیم گیری به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارسال و وزارت خانه مزبور نسبت به تعیین سفارش های برنده اقدام می کند. در نهایت، عرضه اوراق به تمامی برندگان انجام می شود.
بانک مرکزی بر مبنای جز و ۴ بند «ک» تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مجاز به خرید و فروش اوراق مالی اسلامی دولت در بازار ثانویه اوراق است. کارگزاری این بانک ضمن تأمین زیرساخت معاملات و برگزاری حراج، تعهدی نسبت به حجم و قیمت اوراق مالی اسلامی دولتی فروش رفته نداشته و اوراق مزبور را در بازار اولیه به منظور تأمین مالی دولت خریداری نخواهد کرد.


منبع:

1400/03/21
11:33:07
5.0 / 5
1264
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , خرید , صندوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس نو