یك مقام مسئول در گمرك اعلام كرد؛

تشریفات گمركی واردات ۱۲۳ كانتینر گوشت، ۱۰۶كانتینر به گمرك اظهار شد

تشریفات گمركی واردات ۱۲۳ كانتینر گوشت، ۱۰۶كانتینر به گمرك اظهار شد

لباس نو: معاون حوزه نظارت گمركات استان هرمزگان از انجام تشریفات گمركی ۱۲۳ كانتینر گوشت وارداتی از گمرك شهید رجایی بندر عباس طی روزهای گذشته آگاهی داد.به گزارش لباس نو به نقل از گمرك ایران، حبیب الله جناغ اظهار نمود: محموله گوشت های وارداتی هم اكنون صرفا با نمایش مجوز دامپزشكی ترخیص می شود و ۹۹ درصد گوشت هایی كه به گمرك اظهار می شوند از مسیر سبز گمرك عبور می كند و در كمتر از چند ساعت و بلافاصله سپس اظهار صاحب كالا، اظهار نامه این محموله ها به درب خروج جهت بارگیری هدایت می شود.
وی در ارتباط با علت تاخیر در اظهار برخی محموله گوشت های وارداتی به گمرك اظهار داشت: تمامی گوشت های وارداتی تحت نظارت شركت پشتیبانی امور دام وارد می شود كه حتی در مواقعی این شركت صاحب این محموله ها باز هست. برمبنای پیگیری گمرك از شركت پشتیبانی امور دام و برخی از صاحبان این كالا جهت اظهار سریع این محموله ها به گمرك و خروج فوری از بندر و دلیلهای تاخیر در اظهار برخی محموله های گوشت اعلام گردید كه مشكل در انتقال ارز و دریافت اسناد خرید كالا است. در صورتی كه مشكل همینگونه باشد این مساله با عنایت به شرایط تحریم كاملا طبیعی است چونكه پیش از تحریم ها میانگین مدت زمانی كه كالا از كشتی پیاده و در گمرك اظهار می شد ۲۰ روز بود اما الان این مدت به ۴۰ روز افزایش پیدا كرده است.
جناغ با اشاره به اینكه ما از ورود برخی مراجع نظارتی به سوژه چگونگی واردات محموله های گوشت استقبال كرده ایم، اظهار داشت: در بین محموله های گوشت وارداتی بخشی مشمول قانون متروكه شده و گمرك شهید رجایی وفق مقررات نسبت به تعیین تكلیف این محموله ها اقدام نموده است. همین طور تعدادی كانتینر گوشت وارداتی هم داریم كه در شرف اتمام مهلت قانونی هستند كه سازمان بنادر و دریانوردی بعنوان مرجع تحویل گیرنده كالا به صاحبان این محموله ها اخطار فرستاده كه ظرف مهلت مقرر كالاهای خودرا ترخیص نمایند.
معاون حوزه نظارت گمركات استان هرمزگان اشاره كرد: تشریفات گمركی كالای گوشت در گمرك یك روال عادی و قانونی دارد كه با تسهیلات كامل در حال انجام می باشد یعنی هم اكنون اگر صاحب كالا به گمرك بازگشت كند و اسنادش آماده باشد هیچ گونه مشكلی از نظر گمرك برای ترخیص گوشت وجود ندارد و تشریفات گمركی این كالا در كمتر از یك روز انجام می شود.

1397/12/06
14:41:49
5.0 / 5
4623
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لباس نو